У 2012 р. український ринок органічних продуктів зросте вдвічі - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У 2012 р. український ринок органічних продуктів зросте вдвічі

У 2012 р. український ринок органічних продуктів зросте вдвічі. Туди приходять серйозні гравці і великі капітали. Маленькі магазини Екопродукт і фермери, які торгують через інтернет плодами своєї праці, скоро відчують, що у них з'явилися потужні конкуренти. У перспективність вітчизняного ринку органіки повірили великі інвестори. Зростання екологічної свідомості не тільки на Заході, але і в Україну буде в 2012 р. ще більш очевидний. Крім того, органічні продукти сприймаються як більш якісні, пише ІА "Фокус".

Якщо в 2008 р. обсяг ринку органіки оцінювали в $ 660 тис., то сьогодні він досягає $ 4-5 млн. А кількість виробників такої продукції за цей час зросла з 92 до 142.

У березні 2011 р. одна з найбільших українських сільськогосподарських компаній - "Дакор Арго Холдинг" заявила про намір вирощувати органічні зернові, ціна на які в Європі на 40% вище, ніж на звичайну пшеницю. Свою продукцію холдинг планує постачати саме в країни Євросоюзу. Трохи раніше свої лінійки органічної продукції розширили компанії "Круп'яний Дім" та Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів.

Ринок органіки приваблює інвесторів рентабельністю в 40% і високим попитом як усередині країни, так і на зовнішніх ринках. Масштабні інвестиції в цю нішу гальмує лише відсутність законодавчої бази.

Дороге здоров'я

Сьогодні на органіку доводиться лише 1% продаваних в Україну продуктів. А в Європі чисті продукти займають 6-7% ринку. При цьому попит на органічні товари з боку споживачів стрімко зростає: на сьогоднішній день він істотно перевищує пропозицію.

"Люди стали більше замислюватися про своє здоров'я. Вони розчарувалися в тих продуктах, які можна придбати в супермаркетах, і шукають можливість купувати якісну їжу", - стверджує голова Асоціації виробників органічної продукції "БІОЛан Україна" В. Пиндус.

Органіку, як правило, купують люди заможні й середнього достатку: ціна на ці продукти на 50-80% вище, ніж на їх неорганічні аналоги. Експерти пояснюють різницю в ціні тим, що виробники екопродукції не використовують хімічні і мінеральні добрива, тому врожайність органічних культур нижче, ніж звичайних рослин. Дорогої також є немеханічних обробка продуктів та їх зберігання. У вартість можуть закладати й інші витрати: на просування товару або на страховку від нереалізації.

Якщо раніше однією з головних проблем для виробників органіки була дистрибуція, то з недавніх пір цими продуктами активно зацікавилися супермаркети. "Поки немає спеціалізованих магазинів, які б пропонували виключно органічні товари, - говорить В. Пиндус. - Це пояснюється тим, що такої продукції сьогодні мало. Тому крім органічної їжі на прилавках присутні її звичайні аналоги". В. Пиндус вважає, що спеціальні магазини можуть з'явитися найближчим часом. Передумов для цього достатньо: зростаючий попит з боку покупців і інтерес до цього сегменту підприємців сприятимуть подальшому зростанню ринку.

Органіка за законом

Інвестиції в органічне сільське господарство збільшаться з появою законів, що регламентують цей бізнес. У квітні цього року Верховна Рада прийняла в другому читанні Закон "Про органічне виробництво", але президент відправив його на доопрацювання.

За даними асоціації "БІОЛан", зараз є багато охочих займатися органічним виробництвом, але їм потрібна підтримка держави, особливо в перші три роки, в так званий перехідний період від традиційних методів господарювання до органічним. А поки ринок не відрегульований, з'являються несумлінні виробники, які вказують на упаковці "біо" або "без ГМО", хоча їх продукцію органічної не назвеш.


Новини України
Останні новини