З 2013 р. агрохолдинги в Україну можуть втратити право на держпідтримку - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

З 2013 р. агрохолдинги в Україну можуть втратити право на держпідтримку

Уряд України має намір змінити підхід до держпідтримки сільгоспвиробників, зосередивши її на дрібних і середніх фермерів. Великі аграрні компанії можуть позбутися пільг і дотацій вже з 2013 р.

Держдотації і пільги - привілей невеликих аграрних компаній, великі агрохолдинги можуть обійтися і без неї. Така суть реформи системи держпідтримки в АПК, яку планують українські чиновники.

"Ми впевнені, що підтримку держава повинна зосереджувати на невеликих аграрних господарствах, розвивати фермерство", - сказав заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин С. Терещук. За його словами, великі аграрні структури в меншій мірі потребують держпідтримки й здатні "вижити самостійно", в той час, як зараз вони претендують на бюджетні кошти нарівні з невеликими фермерами.

При цьому, як вважають чиновники, великі агрокомпанії не виконують одну з основних місій - створення нових робочих місць в сільській місцевості та розвиток цих територій. "Все більше поширена практика, коли компанія сидить у Києві і володіє землею по всій Україні. Агрохолдинги не створюють робочих місць і слабо уявляють собі потреби села", - відповів С. Терещук. На думку чиновників, розвиток і підтримка фермерських господарств буде сприяти вирішенню цих проблем.

Нагадаємо, зараз держава не розмежовує аграрні компанії "за розміром" - на держпідтримку мають право всі підприємства, які мають статус сільгоспвиробника. Впровадження таких змін вимагає внесення відповідних корекцій в закон "Про державну підтримку сільського господарства України".

Критерії, за якими буде визначатися, чи достатньо мало сільгосппідприємство для того щоб претендувати на держпідтримку, ще обговорюються. "Або площа земель в оренду, можливо, оборот. Поки працюємо над цим", - пояснив С. Терещук.

Як зазначають у комітеті, новий порядок держпідтримки може бути введений вже в 2013 р.

Як раніше повідомлялося, чиновники почали ревізію програм підтримки АПК ще наприкінці минулого року в ході роботи над держбюджетом на 2012 р. "За програмами підтримки АПК була проведена серйозна ревізія, і частина з них була скорочена у зв'язку із загальним скороченням державних витрат", - пояснив В. Лук 'янов, перший заступник голови комітету Верховної ради з питань бюджету.


Новини України
Останні новини