Україна може скоротити поставки соняшникової олії в Узбекистан - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна може скоротити поставки соняшникової олії в Узбекистан

Як пише ІА "Дело", Узбекистан ввів акциз на ввезення рослинної олії. Нові правила імпорту, згідно з постановою президента Узбекистану, діють з 1 січня 2012 р. Ставка акцизу становить 10% від митної вартості товару, але не менше $ 0,16 / л. Раніше при ввезенні рослинних масел в Узбекистан стягувалася тільки імпортне мито в розмірі 5% від митної вартості товару.

Жорсткість правил імпорту повинна стимулювати внутрішню переробку олієнасіння всередині країни і підтримати внутрішнього виробника, говориться в повідомленні.

Для українських виробників олії ринок Узбекистану не входить в число найбільш ємних. За минулий рік туди було поставлено всього близько 35 тис. т соняшникової олії. Для порівняння, постачання до Індії обчислюються сотнями тисяч тонн. "В Узбекистані більше популярно бавовняне масло, тому постачання туди української соняшникової олії щодо невеликі. В основному поставляється бутильована продукція", - пояснив голова асоціації "Укролія" С. Капшук. Він зазначив, що до введення додаткових обмежень для імпорту традиційно вдаються країни, щоб стимулювати внутрішню переробку. В Україні свого часу діяли обмеження на ввезення тропічних олій.

Експерти прогнозують скорочення поставок української соняшникової олії в Узбекистан, проте це лише частково пов'язане з введенням імпортного акцизу і подорожчанням українського продукту на тамтешньому ринку. "Росія, в минулому сезоні купували в Україні значні обсяги соняшникової олії, в цьому сама перетворилася на експортера зазначеного продукту. І швидше за все, враховуючи близькість до кордону, російське масло буде витісняти в Узбекистані українське. Це означає, що ми збільшимо поставки за іншими напрямами ", - упевнені в" Укролія ".

Довідка: в олійно-жировій галузі Узбекистану зайнято близько 50 підприємств, їх сумарна потужність - близько 440 тис. т рослинного масла. Країна є третім за величиною виробником рослинних олій в СНД після Україні та Росії.


Новини України
Останні новини