Новинка! Нажмите на слова вверху, чтобы увидеть альтернативный перевод. Отказаться Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчика переводчик сайтов служба "Анализ рынков" Отключить моментальный перевод О Переводчике GoogleМобильная верс - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • Новинка! Нажмите на слова вверху, чтобы увидеть альтернативный перевод. Отказаться Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчика переводчик сайтов служба "Анализ рынков" Отключить моментальный перевод О Переводчике GoogleМобильная верс
Курсы НБУ на сегодня

Новинка! Нажмите на слова вверху, чтобы увидеть альтернативный перевод. Отказаться Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчика переводчик сайтов служба "Анализ рынков" Отключить моментальный перевод О Переводчике GoogleМобильная верс

З лютого по березень Йорданія має намір ввезти 100 тис. т фуражного ячменю, продавця якого вона вибере на тендері. Прийом заявок країна закінчує 19 січня ц.р. Конкуренція буде серйозною, оскільки за ринок будуть змагатися відразу кілька претендентів: Аргентина, Австралія, ЄС, а також Росія і Україна.

"Нашому ячменю головну конкуренцію складе Росія", - вважає старший аналітик інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Т. Левченко.

Їй важко припустити, яку виручку отримають виграли тендер учасники, оскільки він носить закритий характер, але з огляду на поточну тенденцію щодо зростання цін на ячмінь в Руані (Франція), можна говорити про те, що в середньому закупівельна вартість культури складе не менше $ 250 / т. З урахуванням закуповуються обсягів можна припустити, що переможці тендера розділять між собою приблизно $ 25 млн.

Тепер про шанси. Український товар має зараз сприятливі конкурентні переваги на цьому ринку з кількох причин. Перша і найголовніша - з 1 січня 2012 р. на ячмінь не діють обмежувальні експортні мита, які в першому півріччі маркетингового року здорово гальмували поставки за кордон.

Нагадаємо, весь 2011 експортери повинні були віддавати казні не менше 14%, або EUR23 за кожну тонну вивезеної культури, що здешевлювало закупівельні ціни на ячмінь у виробників на аналогічну суму.

"Мита відбивають у виробників все бажання сіяти ячмінь", - скаржився глава наглядової ради "Рамбурс" А. Гаврилов. Така ситуація призвела до того, що за підсумками липня-грудня було експортовано менше половини представлених до експорту обсягів - всього 1,87 млн. т. Усього в 2011-2012 рр.. планувалося поставити на зовнішні ринки, за українськими оцінками, не менше 3,9 млн. т, за оцінками Мінсільгоспу США - 4,4 млн. т.

Виходить, що з січня по червень України повинна посилити поставки культури на експорт. І цьому благоволить факт скасування мит. Експортери вже встигли відреагувати на цю норму - закупівля ячменю виробляється в середньому по $ 200 за 1 т - 1600 грн., Тоді як ще наприкінці грудня його ціна в портах не перевищувала 1500 грн. за 1 т.

Друга причина для українських постачальників брати участь у тендері - сприятлива вартість культури в світі. Станом на 13 січня ц.р. в Руані (Франція) ціна на ячмінь становила $ 256 за 1 т, що більше листопадової вартості в 2011 р. - $ 242. Це вказує на позитивний ціновий тренд. При собівартості ячменю в різних господарствах Україна на рівні $ 175 за 1 т, нинішня кон'юнктура дозволяє при закупівлі мати маржу не менше 12%, або $ 25 прибутку на кожній тонні.

У минулому півріччі аграрії скаржилися на високу собівартість культури, її збитковість при торішніх закупівельних цінах і погрожували і далі скорочувати частку ячменю в структурі посівів. Зараз, після скасування мит, вони мають шанс заробити на постачаннях ячменю на експорт. Україна є одним з головних експортерів ячменю у світі, але в минулому році економіка вирощування культури змусила селян розчаруватися в культурі.

Проте, якщо Україна вдасться експортувати понад 4 млн. т ячменю з 9,5 млн. т вирощеного обсягу до кінця сезону, це дозволить нам претендувати на четверту частину всього світового експорту. Його обсяг фахівцями в 2011-2012 рр.. оцінюється на рівні понад 16 млн. т. Це означає, що Україна може експортувати 25% необхідного обсягу ячменю у світі. Якщо ці плани здійсняться, виручка від поставок у другому півріччі може скласти не менш $ 500 млн.

Йорданський тендер - не панацея для України з такими залишками ячменю, але виробники сподіваються, що незабаром оголосить тендер інший, найбільший покупець ячменю - Саудівська Аравія. На цю країну в липні-листопаді 2011 р. довелося 77% українських поставок. Це 1,3 млн. з 1,9 проданих обсягів. Саудівська Аравія щорічно закуповує не менше 4 млн. т ячменю, що відповідає практично експортному потенціалу України. Вітчизняним компаніям залишається сподіватися, що російські постачальники не дуже будуть старатися на цьому ринку в другому півріччі і не будуть демпінгувати, як це було при експорті пшениці. Країни ЄС, Аргентина та Австралія не складуть таку вже сильну конкуренцію нашому ячменю, якщо врахувати транспортні витрати, а також небажання цих країн поступатися в ціні при експорті інших зернових культур, повідомляють "Економічні вісті".


Новини України
Останні новини