В Україну під новий рік попит на яловичину збільшився на 65% - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

В Україну під новий рік попит на яловичину збільшився на 65%

У новорічні свята українці віддали перевагу яловичину свинині і відмовилися від рису. Про це повідомили фахівці Укоопспілки, проаналізувавши дані про покупки на продовольчих ринках України за грудень 2011

На ринках, що входять в систему Укоопспілки, з 26 по 31 грудня 2011 р. збільшився попит не тільки на традиційно новорічні продукти, серед яких фрукти, огірки і яйця, а й на яловичину. У той же час, у передноворічні дні українці менше купували свинину і рис. Обсяги продажів на ринках споживчої кооперації Україні показали, що в перші три тижні грудня свинини було продано більше, ніж яловичини на 15%, а ось в останні 7 днів 2011 ситуація змінилася: різко зросли продажі яловичини і знизилися продажі свинини. Попит на яловичину збільшився в середньому на 65% у порівнянні з обсягами продажів на початку місяця.

Крім того, у передсвяткові дні на ринках знизився попит на рис. Ціна на рис в цей період практично не змінилася (у деяких областях вона зросла максимум на 0,5 грн. / кг і в середньому по Україні склала 10,15 грн. / кг), однак обсяги продажів за останній тиждень грудня скоротилися на третину в порівняно з попереднім тижнем. Серед круп, найбільш купуються перед Новим роком, була гречка (ціна в середньому 11,25 грн. / кг).

Традиційно перед Новим Роком був зафіксований попит на фрукти, в першу чергу, на мандарини. В середньому, обсяги продажів в останній тиждень грудня збільшилися майже в два рази. Всього ж протягом семи днів перед Новим Роком на ринках Укоопспілки було продано більше 24 млн. т фруктів (37% від загального обсягу продажів за грудень 2011 р. - 66,5 тис. т, що на 9 тис. т більше показника за листопад 2011 р.).

Обсяг продажів картоплі, яка в Україні найчастіше є основним "гарячим" стравою на святковому столі, всупереч очікуванням суттєво не зріс. У грудні на ринках споживчої кооперації картоплі було продано на 10 тис. т більше, ніж у листопаді 2011 р., а саме 58,7 тис. т.


Новини України
Останні новини