Метеорологи прогнозують істотне зниження врожаю озимої пшениці в Україну - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Метеорологи прогнозують істотне зниження врожаю озимої пшениці в Україну

В українському Гідрометеорологічний центр прогнозують, що валовий збір озимої пшениці в Україну в 2012 р. не буде значним, а в порівнянні із урожаєм 2011 р. буде як мінімум на 20-30% менше. "Розраховувати на значне валовий збір озимої пшениці не доводиться. Навіть при найкращому розвитку ситуації - все одно буде валовий збір на 20-30% менше, ніж у 2011 р. Треба готуватися до значних площах пересіву і потрібно мати значні кошти для підживлення посівів, які виснажені ", - сказала 18 січня 2012 на прес-конференції в Києві начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Т. Адаменко.

Вона зазначила, що в Україну в 2011 р. склалася надзвичайно складна й унікальна ситуація з сівбою озимих культур внаслідок осінньої посухи, коли 3-4 місяці практично не було дощів. За її словами, близько 70% посівів озимих перебували на початку зими в незадовільному стані, а 30% взагалі не зійшли, і при іншому розвитку погоди в грудні і початку січня українські аграрії могли втратити всі 70% озимих ще в грудні.

Т. Адаменко підкреслила, що теплий грудень і початок січня кардинально не поліпшили ситуацію, але аномальне тепло, яке спостерігалося півтора місяці, дещо поліпшило ситуацію в південних областях. "Те зерно, яке зберегло свою властивість у південних областях, навіть дало сходи від 20 до 40%", - зазначила вона.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини