МінАПіП: у I кварталі 2012 цінова ситуація на продукти харчування в Україну буде стабільною - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

МінАПіП: у I кварталі 2012 цінова ситуація на продукти харчування в Україну буде стабільною

Протягом 2011 р. в Україні спостерігалася стабільна цінова ситуація в сегменті основних продовольчих товарів, і в 2012 р. ціни залишатимуться стабільними на хліб, цукор, олія та крупи. Про це заявив 18 січня 2012 р. в час прес-конференції міністр аграрної політики і продовольства України М. Присяжнюк, передає прес-служба відомства.

"Забезпечити відносно стабільні ціни на продукти харчування і сільськогосподарську продукцію в минулому році вдалося завдяки великому врожаю і тим заходам, які КМУ разом з МінАПіП та обласними адміністраціями відпрацював, в першу чергу, організація виїзних ярмарків. Обсяги реалізації продукції на сільськогосподарських ярмарках зросли на 25% в порівнянні з 2010 р. Свою роль зіграли перші кроки з розвитку оптових ринків, логістичних центрів і тепличних господарств. Тому що основні коливання цін відбуваються на "сезонні" продукти. Мотивація та виділення коштів у 2011 р. в обсязі 60 млн. грн. для підтримки будівництва тепличних комплексів дали свої позитивні результати ", - зазначив міністр.

За його словами, під впливом сезонного скорочення виробництва знаходиться лише ринок овочів (через перехід до споживання значно дорожчих овочів закритого грунту).

"По всіх інших групах закінчення новорічних і різдвяних свят позначається зниженням рівнів їх роздрібних цін. Цьому сприяє плюсова температура, яка дозволяє доставляти сільськогосподарську продукцію, в першу чергу, овочі, від одноосібників на ярмарки і оптові ринки. Загалом у I кварталі 2012 слід очікувати стабільної цінової ситуації ", - підкреслив М. Присяжнюк.

Міністр повідомив, що на сьогодні на балансі у Аграрного фонду 1,3 млн. т пшениці продовольчої, 100 тис. т жита. "Це гарантує нам впевненість в тому, що в 2012 р. коливання цін на продовольче зерно, борошно, хліб та хлібобулочні вироби не буде", - запевнив глава МінАПіП.

Стабільні ціни прогнозують також на масло і цукор. "У поточному маркетинговому році очікується виробництво 3,35 млн. т олії соняшникової. Це повністю забезпечує потреби внутрішнього ринку, тому ціни на олію будуть залишатися стабільними. Те ж саме стосується цукру, якого з цукрового буряка врожаю 2011 р. вироблено 2400000 . т. Тому коливання цін на нього не буде. Тим більше аграрний фонд для зменшення негативного впливу зниження ціни на цукор виконав свої зобов'язання і закупив на ринку певну кількість цукру ", - зазначив міністр.

Одночасно збільшення в 2011 р. обсягів виробництва сировини для виробництва круп повністю забезпечать потреби внутрішнього ринку в крупах і стабільність цін.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини