Мінагрополітики спільно з Асоціацією сільських та селищних рад підготують програму розвитку сільських територій - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • Мінагрополітики спільно з Асоціацією сільських та селищних рад підготують програму розвитку сільських територій
Курсы НБУ на сегодня

Мінагрополітики спільно з Асоціацією сільських та селищних рад підготують програму розвитку сільських територій

Головною складовою в розбудові аграрного сектору держави є комплексний розвиток сільських територій, що має базуватися на потужній економічній платформі. Цією платформою можуть стати виробничі підприємства, створені на базі сільських рад. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк повідомив сьогодні, відкриваючи засідання президії Асоціації сільських та селищних рад.

За словами очільника Мінагрополітики, зупинити деградацію українського села можливо, тільки розробивши потужну економічну платформу його розвитку. «До сьогоднішнього дня не дана відповідь на питання, яка форма розвитку аграрного сектору є пріоритетною. Без економічної мотивації село не може існувати. Досвід свідчить, що ані газифікація, ані прокладання доріг у селі не веде до його розвитку, якщо там немає динаміки економічного розвитку», - відзначив Микола Присяжнюк.

На думку Міністра, виправити ситуацію можуть виробничі підприємства, створені на базі сільських рад. «Зараз, аби вкласти якісь гроші в розвиток села, сільський голова повинен або чекати, коли ці гроші виділять в державному бюджеті, або йти з протягнутою рукою до місцевих орендарів, які не поспішають допомагати місцевим радам. Тому єдина можливість вийти з тієї ситуації – заробити ці гроші самотужки», - сказав Микола Присяжнюк.

За результатами засідання було вирішено підготувати для затвердження програму і календарний план розвитку сільських територій та соціальної сфери села, розвитку особистих селянських та фермерських господарств, сільськогосподарської обслуговуючої кооперації згідно підписаного Меморандуму про співпрацю між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.

Також членам Правління Асоціації було рекомендовано розпочати роботу з відбору у кожному регіоні сільських та селищних громад, які доцільно долучити до реалізації даної програми.

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини