Єврокомісія підтримала реорганізацію Держветфітослужби України - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Єврокомісія підтримала реорганізацію Держветфітослужби України

Єврокомісія з охорони здоров’я та захисту прав споживачів висловила офіційну підтримку реформування Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, що триває нині. На переконання представників ЄС, створення єдиного компетентного органу, дозволить більш ефективно здійснювати контроль за якістю продуктів.

Єврокомісари вважають, що Держветфітослужба, як єдиний орган контролю за якістю продовольства, сприятиме ефективному використанню фінансових і людських ресурсів.

«Створення єдиної служби продовольчої безпеки дає можливість сконцентрувати операції, що стосуються безпеки продовольчих ресурсів рослинного і тваринного походження на всіх стадіях продовольчого ланцюга – від виробництва до фінального споживання – в одному державному регуляторному органі, а також реалізовувати узгоджену політику співпраці з відповідними професійними організаціями країни», – заявили у прес-службі Єврокомісії.

В більшості країн ЄС діє єдиний орган, який займається контролем за якістю продукції.

«За прикладом держав Євросоюзу Держветфітослужба України в повному обсязі зможе контролювати якість та безпечність продуктів харчування: від внесення органічних та мінеральних добрив у ґрунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів і ветеринарних препаратів у продукції тваринного походження і до переробки рослинницької та тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки та реалізацію по всій території держави», - поінформував Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Іван Бісюк.

Нещодавня заява керівника Росспоживнагляду Геннадія Онищенка про недоцільність реформування українського відомства, на думку багатьох експертів, мала суто провокаційний та політичний характер. Натомість реорганізацію Дерветфітослужби підтримали провідні європейські продовольчі організації.

«Сьогодні ми використали європейський і світовий досвід у цьому плані і я вважаю, що рішення Президента про адміністративну реформу було правильним. І ми будемо виконувати Указ Президента, яким затверджено положення про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу. Всім іншим радив би скоріше передавати функції, щоб уповноважений орган якомога швидше почав працювати», - зазначив Іван Бісюк.Прес-служба Держветфітослужби

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини