Присяжнюк: На можливий пересів озимих культур у держбюджеті передбачено 20 млн. грн. - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: На можливий пересів озимих культур у держбюджеті передбачено 20 млн. грн.

Мінагрополітики забезпечує оптимальний комплекс заходів для стабілізації ситуації з посівами озимих культур. Наукові установи та органи управління АПК безперебійно проводять моніторинг і контроль за забезпеченням усіма необхідними засобами для можливого пересіву озимих. Про це сьогодні, 18 січня 2012 року, під час прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«На сьогодні озимі культури на зерно посіяні на площі 8,4 млн. га, в тому числі пшениця 6,7 млн. га, ячмінь – 1,4 млн. га, жито – 319 тис. га. Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 962 тис. га. Незважаючи на задовільні умови перезимівлі та деяке покращення посівів озимих зернових культур у грудні, їх стан залишається досить складним», – поінформував очільник Мінагрополітики.

За словами Міністра, наразі на особливий контроль взято підготовку високоякісного насіння та створення додаткових страхових його запасів – для можливого пересіву озимих культур. У держбюджеті на ці цілі передбачено 20 млн. грн..

«За даними регіонів, сходи озимих отримані на площі 7 млн. га, це 83 %. З них у доброму та задовільному стані знаходяться 4,7 млн. га або 67 %. Найскладніша ситуація в Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській та Харківській областях», – зазначив Микола Присяжнюк.

Очільник Мінагрополітики підкреслив, що органами управління АПК на місцях спільно з науковими установами продовжується: постійний моніторинг стану посівів озимих, контролюється наявність на внутрішньому ринку мінеральних добрив, пестицидів, техніки, запасних частин, пального контролюється рівень цін на них у постачальників.

Прес-служба

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини