КМУ вніс на розгляд парламенту законопроект про органічне виробництво - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

КМУ вніс на розгляд парламенту законопроект про органічне виробництво

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради України проект закону "Про засади органічного виробництва" (# 9707-1 від 18 січня 2012 р.).

Як говориться в пояснювальній записці до документа, розробка законопроекту обумовлена ​​реальною необхідністю, оскільки цей напрям сільськогосподарського виробництва набуло в Україну широкий масштаб і продовжує розвиватися, проте вся робота здійснюється поза законодавчим полем.

Відзначається, що сучасна ситуація на світовому продовольчому ринку характеризується підвищенням попиту на якісні та безпечні продукти харчування та зростанням інтересу споживачів до продукції, яка називається органічної. "Україні за своїми природно-кліматичних і грунтових потенціалом має можливість зайняти одне з провідних місць серед виробників органічної продукції. Разом з тим, реалізація цього потенціалу розвивається повільно та безсистемно, головним чином через відсутність законодавчої бази, недостатнього рівня організаційної роботи, невизначеності щодо реального координатора проблеми ", - йдеться в записці.

Наголошується, що на сьогодні в Україні налічується більше 140 сільгосппідприємств, які здійснюють свою діяльність на принципах органічного господарювання та сертифіковані у відповідності з діючими міжнародними стандартами. Площа, зайнята під органічним виробництвом, становить більше 270 тис. га. Створення господарств такої категорії відбулося, головним чином, завдяки ентузіазму керівників та за підтримки іноземних компаній і організацій. Однак подальший активний розвиток органічного руху в Україні може відбуватися лише за умови створення чіткої, ефективної системи підтримки на національному рівні та правового забезпечення.

Зазначається, що прийняття законопроекту має почати розробку повного пакету нормативно-правових актів для формування ефективної законодавчої бази європейського рівня і створення реального правового поля для забезпечення рівних умов функціонування суб'єктів господарської діяльності в органічному напрямку.

Прийняття Закону дозволить значно збільшити обсяги виробництва конкурентоспроможної аграрної продукції, прискорити насичення внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування та створити передумови для формування свідомості здорового способу життя у громадян.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини