УСПП, УАК і УЗА звернулися до керівництва України щодо поліпшення ситуації на зерновому ринку - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

УСПП, УАК і УЗА звернулися до керівництва України щодо поліпшення ситуації на зерновому ринку

Як стало відомо компанії "ПроАгро", Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Українська аграрна конфедерація (УАК) та Українська зернова асоціація (УЗА) звернулися до керівництва держави щодо поліпшення ситуації на зерновому ринку України.

Як говориться в повідомленні, що вступив з 1 січня 2012 р. в дію Закон України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", яким передбачено створення дозвільного центру за принципом "єдиного вікна", створив суттєві незручності і ускладнив оформлення вантажів із зерновими, в результаті чого спостерігаються значні затримки у відвантаженні товару з лінійних елеваторів і в здійсненні експортних операцій. Що, в свою чергу, негативно впливає на виконання експортерами зовнішньоекономічних контрактів та здійснення сільськогосподарської діяльності в цілому.

Стурбованість аграріїв викликана і невиконанням "Укрзалізницею" своїх планів з надання вагонів-зерновозів. Незважаючи на погодження з Державною адміністрацією залізничного транспорту України щомісячних планів перевезення і подачі вагонів, експортери зерна не отримують погоджену кількість вагонів-зерновозів, а "Укрзалізниця" посилається на їх нестачу.

Враховуючи вищевикладене, УСПП, УАК і УЗА відзначають, що чинне законодавство необхідно вдосконалити з урахуванням специфіки того чи іншого виду господарської діяльності. Крім того, організації пропонують збільшити кількість дозвільних центрів та внести зміни у графік роботи єдиного дозвільного центру. А саме - запровадити другу зміну для можливості отримання дозволів на проведення відвантаження у вечірній час, або продовження роботи органу до 20.00, забезпечити проведення роботи єдиного дозвільного центру у вихідні та святкові дні.

Важливим є і подальша оптимізація роботи єдиного дозвільного центру - надання аграріям можливості отримання дозволів на партію товару (кілька вагонів), крім необхідності проведення однаковою процедури на кожен окремий вагон, залучення фахівців усіх органів сертифікації, які необхідні для проведення відвантаження (карантинної, фітосанітарної служби та т.д.).

"З метою врегулювання ситуації з перевезеннями зерна. Доцільною є розробка, а згодом і підписання спільного плану дій учасників ринку зерна і" Укрзалізниці ". Особливу увагу в документі має бути приділена забезпеченню рухомим складом експорту продукції переробки зернових (борошна, круп, висівок і т.д.), яка має високу додану вартість. Документ дозволить встановити рівні умови доступу всіх експортерів зерна до рухомого складу, сприяти безперешкодному просуванню української сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки ", - говориться в повідомленні.

УСПП, УАК і УЗА відзначають, що при нинішніх темпах експорту - близько 2 млн. т на місяць, за п'ять місяців, що залишилися до нового врожаю, буде експортовано ще близько 10 млн. т, і запаси зерна і насіння олійних культур складуть близько 20 млн . т, що створить велику проблему для умов зберігання нового врожаю.


Новини України
Останні новини