Микола Присяжнюк обговорив стратегію розвитку вітчизняного АПК з іноземними колегами - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Микола Присяжнюк обговорив стратегію розвитку вітчизняного АПК з іноземними колегами

Міжнародна сільськогосподарська виставка-ярмарок «Зелений тиждень-2012», яка проходить у Берліні, стала для України не лише можливістю заявити про якість та смак своєї агропродукції на весь світ, але й допомогла посилити співпрацю та налагодити партнерські стосунки з багатьма країнами. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, перебуваючи на виставці, провів кілька важливих зустрічей з іноземними колегами.

«Я як Міністр чітко визначив ті країни, які є для нас пріоритетними в тому чи іншому напрямку. Так, якщо говорити про прибалтійські країни, ми продовжуємо з ними перемовини і роботу щодо допомоги в адаптації наших стандартів до європейських і щодо допомоги нам розбудови ветсанзаводів для утилізації відходів. Що стосується зустрічі з Міністром Польщі, ми обговорили поєднання наших зусиль у розвитку ветеринарної служби, а також об’єднання зусиль щодо локалізації африканської чуми свиней, яка сьогодні є і прогресує в деяких країнах», − поінформував Микола Присяжнюк.

Крім того, Міністр зустрівся з представниками країн, яких як ринок реалізації своєї продукції Україна відкрила зовсім недавно.

«Також ми провели перемовини з Міністром Бангладеш. Це дуже важлива для нас країна щодо реалізації нашої продукції. В цьому році вперше за 20 років ми відкрили цю країну для постачання зернових. І ми вже поставили 300 тисяч тонн зернових. Це говорить про те, що Бангладеш – великий ринок споживання нашої сільгосппродукції», − повідомив Міністр.

Водночас Німеччина відіграє важливу роль для України щодо вступу до ЗВТ з ЄС.

«Німеччина – це країна, яка є одним із родоначальників створення Євросоюзу. Ми як аграрії України задоволені завершенням раундів перемовин створення ЗВТ з ЄС в аграрному блоці. Ми задоволені, що маємо великі можливості і преференції щодо постачання сільськогосподарської продукції до Європи. Це ще раз підтверджує, що наша продукція − якісна і має право бути присутньою на європейському ринку. Зараз чекаємо підписання угоди про ЗВТ», - зазначив Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, протягом 2011 року обсяги експорту сільськогосподарської продукції зросли на 28,5% і складають 12 млрд. дол.. Позитивне сальдо становить 5 млрд. дол.

Прес-служба

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини