Кабінет Міністрів України пропонує парламенту ввести агрохімічні паспорти земель - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Кабінет Міністрів України пропонує парламенту ввести агрохімічні паспорти земель

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді ввести агрохімічні паспорти земель. Про це йдеться в проекті закону № 9731, зареєстрованому в парламенті 18 січня 2012

Зокрема, пропонується встановити, що агрохімічна паспортизація земель проводиться з метою державного контролю за зміною показників родючості і забруднення грунтів на землях всіх категорій і є обов'язковою у разі зміни їх цільового призначення.

У агрохімічних паспортах передбачається вказувати початковий і поточний рівень поживних речовин у грунті, рівень забруднення (засмічення), показник родючості грунтів (за основними природними властивостями), показник родючості грунтів після поліпшення їх якості.

Планується, що фінансування заходів з паспортизації буде здійснюватися за рахунок державного бюджету, місцевих бюджетів, а також коштів землевласників і землекористувачів.

Крім того, з метою відображення стану грунтів, зокрема їх властивостей, будуть складатися карти грунтів Україні, Криму, областей, районів, міст, районів у містах, селищ і сіл.

Також даним проектом закону передбачається встановити вимоги до охорони грунтів при веденні господарської діяльності, вимоги щодо охорони грунтів від виснаження, пересушування, вимоги щодо відтворення деградованих грунтів та інші.

Крім того, визначається порядок державного контролю у сфері використання грунтів та охорони їх родючості та відповідальність за порушення законодавства у даній сфері.

Як повідомлялося раніше, Міністерство аграрної політики і продовольства виступає за введення обов'язкового агрохімічного паспорта для земель сільськогосподарського призначення.

Президент В. Янукович схвалив продовження мораторію на продаж с / г земель до 2013 р. Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді О. Єфремов допускає розгляд парламентом у другому читанні законопроекту про введення ринку землі сільськогосподарського призначення 7-10 лютого 2012

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини