Уряд України має намір налагодити агровиробництво на 1,5 млн. га зрошуваних земель - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Уряд України має намір налагодити агровиробництво на 1,5 млн. га зрошуваних земель

У найближчі п'ять років в Україні планується відновити агровиробництво на 1,5 га зрошуваної землі. Це є мінімальним показником, який дозволить забезпечити продовольчу безпеку країни у випадку несприятливих погодних умов. "З 2,5 млн. га зрошуваних земель на сьогодні залишилося близько 600 тис. Площа в 1,5 млн. га, на якій планується відновити зрошення, визначена як мінімально необхідна, для того щоб забезпечити продовольчу безпеку держави в роки з несприятливими погодними умовами , а такі роки, у зв'язку з глобальними змінами клімату, наступають все частіше і частіше ", - констатує директор Інституту водних проблем і меліорації, академік НААН М. Ромащенко.

За його словами, одним із заходів, спрямованих на виконання цього завдання, є повернення систем зрошення в держвласність. "У 2003 р. постановою КМУ мережа систем зрошення була передана в комунальну власність, а фактично - у власність сільських рад. 10 років такого господарювання призвели до того, що ця система частково розкрадена та знищена. Держава вирішила змінити цю ситуацію і забрати цей актив назад в свою власність ", - розповів він. Статус держвласності дозволить використовувати кошти з бюджету на відновлення технології і "здійснювати політику в цій сфері без проміжних ланок, які часто не дають ефективно це робити", - відзначає експерт.

Паралельно уряд може посилити правила використання меліорованих земель. В даний час розробляються зміни до закону про меліорацію земель в частині підвищення відповідальності землекористувачів. "У зрошуваному землеробстві повинен діяти дозвільний принцип, оскільки ця технологія дуже інтенсивна за своїм впливом на грунт. А у нас зараз зрошення або осушення землі фактично може робити будь-хто, не маючи ні освіти, ні досвіду в цій сфері", - вважає М. Ромащенко.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини