ВР думає про створення Державної служби охорони грунтів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

ВР думає про створення Державної служби охорони грунтів

ВР думає про створення Державної служби охорони грунтів

Верховній Раді запропонували створити новий контролюючий орган, який стежитиме за дотриманням правил землекористування і збереженням родючості грунтів - Державну службу охорони грунтів

 

Існування такої структури має забезпечити виконання положень проекту закону "Про грунтах і їх родючості", який 18 січня було внесено до Верховної Ради, пише Дело.

 "Ми ще 20 років тому говорили про необхідність створення такого органу. І за цей час ніхто нічого не зробив, навпаки, створення Державної служби охорони грунтів всіляко блокувалося", - говорить Сергій Булигін, академік-секретар відділення землеробства НААН. За його словами, на сьогоднішній день роль держави в забезпеченні раціонального використання земель катастрофічно низька. Особливо гостро це питання постало напередодні запровадження ринку землі в країні. "Приватна власність не забезпечить автоматично охорону сільгоспземлі. Навпаки, світовий досвід показує, що без контролю з боку держави експлуатація землі різко зростає", - зазначив він.

 За його словами, до введення ринку земель потрібно забезпечити жорсткий і дієвий контроль за землекористувачами, незалежно від форми власності. "Кожен землекористувач повинен отримати сертифікат якості на свою земельну ділянку, який буде обов'язковим додатком до державного акта на право володіння землею використання", - сказав Сергій Булигін.

 Мета створення Державної служби охорони грунтів - забезпечення державного контролю і стимулювання раціонального використання землі. Серед основних завдань держоргану - формування та реалізація державних і регіональних програм збереження родючості грунтів, оцінка їх якості, контроль діяльності землекористувачів, а також нормативне забезпечення раціонального землекористування.

 "У нас і на сьогодні в Україні є абсолютно всі необхідні елементи, щоб створити нормальний контроль над землекористувачем. У нас є фахівці, системи, супутники - не потрібно ні копійки додаткових коштів", - сказав Сергій Булигін.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини