У 2012 р. урожай зернових в Україні може скоротитися до 44 млн. т - експерт - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У 2012 р. урожай зернових в Україні може скоротитися до 44 млн. т - експерт

Урожай зернових в Україні в 2012 р. через поганий стан озимих культур може скоротитися до 44 млн. т з рекордних за останні більш ніж двадцять років 56,7 млн. т торік. Про це сказала старший аналітик компанії "Dragon Capital" (DC, Київ) Т. Левченко 25 січня ц.р. на відеоконференції, присвяченій темі публічних українських агрокомпаній.

"Ми прогнозуємо врожай 2012 р. на рівні близько 44 млн. т, що на 22% менше попереднього року", - сказала вона, зазначивши, що врожай буде багато в чому залежатиме від того, якою буде погода в подальшому.

За даними "Dragon Capital", більше 25% посівів озимих культур знаходяться в поганому стані через несприятливі для них погодних умов восени і на початку зими.

Т. Левченко повідомила, що аналітики "Dragon Capital" також прогнозують експорт українських зернових в 2011/12 МР на рівні 23-24 млн. т, зазначивши, що за 6 місяців українські експортери продали за кордон вже близько 9,2 млн. т.

За її словами, зараз ціни на українське зерно після скасування діяли в минулому році обмежень на його експорт на 100% корелюють з цінами на світових ринках.

"Різницю складають тільки ціна логістики і невелика прибуток експортера, складова $ 5-10 на тонні", - сказала експерт.

За оцінками "Dragon Capital", середня ціна на українські зернові в поточному році буде на 15% нижче торішньої.

Аналітик назвала серед факторів, які будуть утримувати ціни від падіння, прогнозоване обмеження експорту зернових російськими властями, які заявили про таку міру, коли експорт наблизиться до 23-25 ​​млн. т. За її словами, за 6 місяців 2011/12 МР російські постачальники продали за кордон вже 20 млн. т зернових.

Як повідомлялося раніше, минулого року українські аграрії збільшили збір врожаю зернових на 44% до рекордних за період незалежності Україна 56,7 млн. т.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини