В Україні близько 30% озимих культур можуть постраждати через сильні морози - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

В Україні близько 30% озимих культур можуть постраждати через сильні морози

Озимі в Україні не мають достатнього сніжного покриву приблизно на 30% площ, тому можуть постраждати через сталих на території країни сильних морозів, вважає начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Т. Адаменко.


"При таких морозах стан озимих залежить від наявності снігу на полях, покрив повинен бути не менше 10 см. 30% посівів на сьогоднішній день не має такої надійного захисту, тому вони можуть бути піддані вимерзання", - сказала вона. Т. Адаменко уточнила, що в даний час недостатній сніговий покрив мають посіви озимих на півдні та сході України. "Можливо локальне вимерзання озимих на півдні Україні. Така ж ситуація ймовірна в східних областях - Луганській, Харківській і Донецькій, де сніговий покрив менше 5 см", - сказала вона.

При цьому експерт відзначила, що ситуацію в південних областях може посилити очікуваний сильний вітер, який буде видувати сніг з полів.

Як повідомила Т. Адаменко, очікується, що сильні морози, місцями досягають 35 градусів вночі, збережуться в Україну до 7-8 лютого 2012

Згідно з даними Держстату, Україна під урожай 2012 засіяла озимими на зерно і зелений корм, включаючи ріпак, 9,4 млн. га, що на 1,9% більше, ніж під урожай 2011 р. площі під озимими зерновими розширилися на 3, 8% і склали 8,4 млн. га.

Раніше МінАПіП прогнозував пересівання в поточному році близько 2 млн. га озимих зернових через несприятливі погодні умови, що склалися в Україну минулої осені і спочатку зими.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини