В Україні почалися актівание продажу добрив - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

В Україні почалися актівание продажу добрив

В Україні почалися актівание продажу добрив

Найбільші агрохолдинги почали активно купувати добрива. З 25 найбільших компаній, п'ять вже повністю закрили свої потреби в азотних мінеральних добривах, які потрібні їм для проведення весняно-польових робіт.

Виробники мінеральних добрив підготувалися до сезону - торік вони збільшили обсяг виробництва на третину. «Зараз черги на заводах будуть вибудовуватися на три тижні наперед, якщо не більше», - говорить старший трейдер компанії NF Trading Сергій Ветохін, який займається продажем мінеральних добрив на внутрішньому ринку України.

За його даними, такі агрохолдинги, як Нібулон і Кернел вже уклали договори на поставку азотних добрив, але ще не отримали їх.

Щоб уникнути традиційних проблем з логістикою в піковий період сезону, NF Trading заздалегідь - у листопаді-грудні розвіз аміачну селітру на регіональні склади своїх партнерів. Тепер у аграріїв є можливість приїжджати зі своїм автотранспортом і забирати законтрактоване добриво.

У цьому сезоні українські агрокомпанії почали пізно закуповувати добрива, зокрема, аміачну селітру. У зв'язку з цим може виникнути дефіцит цього самого популярного добрива в період пікового попиту. Дефіцит виникне через те, що попит на ринку буде перевищувати потужності українських заводів з виробництва аміачної селітри. Тому зараз українські підприємства на 100% будуть працювати на внутрішній ринок.

«Враховуючи сьогоднішній попит і стан озимих, можна припустити, що цього року буде закуплено більше селітри, ніж у попередньому», - говорить Ветохін.

Росіяни піклуються про своїх

Українські аграрії не зможуть розраховувати в лютому-березні на поставки аміачної селітри з Росії.

Справа в тому, що в Росії виробництво добрив розміщено нерівномірно і на її європейської території знаходиться всього кілька великих підприємств. У розпал сезону їх потужностей ледь вистачає навіть для забезпечення російських виробників, тому вони не зможуть наростити постачання в Україну в лютому і березні, а пізніше аграріям вже буде не потрібна селітра.

За словами Ігоря Калузького, виконавчого директора Російської асоціації виробників добрив, гостро відчувається проблема логістики, пов'язана з перевезенням залізничним транспортом: «На Півдні Росії є Невинномиськ« Азот ». Він забезпечує території, де сконцентровані найпотужніші с / г виробники - це Краснодар, Північнокавказькі республіки. Потужностей по азоту у Єврохіму на Північному Кавказі не вистачає. Здавалося б є інші підприємства, але у зв'язку із зростанням з / д тарифів, конкуренція виключена », - зазначає Калузький.

Мода на рідкі добрива

Українські сільгоспвиробники в цьому сезоні стали активніше цікавитися рідкими мінеральними добривами.

Наприклад, компанія Райз першою почала вносити рідкі добрива і зараз багато хто намагається наслідувати її приклад. Потрібно зазначити, що в американські фермери вже давно віддають перевагу рідким добрив, зокрема, аміачної води.

У зв'язку із зростанням культури землекористування, українські аграрії також почали змінювати підходи до внесення добрив - почали більш активно працювати з КАС та аміачною водою.

Довгий час цей процес стримувався відсутністю необхідної техніки. Зараз вже з'являються компанії, які набувають техніку, необхідну для внесення рідких добрив і надають послуги тим господарствам, які не мають можливості самостійно внести такі добрива. Це середні та малі сільгосппідприємств.

Поки таких сервісних компаній недостатньо, але поступово ситуація змінюється.



Українські виробники очікують, що активність по Касам почнеться відразу ж як температура повітря підніметься вище нульової позначки.

«Закупівель активних немає, але компанії заявляють про свої плани за обсягами КАС, який їм буде потрібен і ми поставляємо потрібні обсяги добрив. Ми запаслися КАСом, заповнили сховища, щоб забезпечити аграріїв », - запевнив Хімпром Сергій Ветохін.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини