Восени 2012 р. зростання цін на хліб в Україні може скласти 25-30% - І. Томич - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Восени 2012 р. зростання цін на хліб в Україні може скласти 25-30% - І. Томич

Восени ціни на хліб в Україні можуть значно зрости. При цьому подорожчання може скласти від 20 до 35% від нинішньої вартості хлібобулочної продукції. Про це повідомив президент "Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів" І. Томич.

За словами експерта, єдиним фактором, який стримує ціни на хліб зараз, є дешеве зерно, яке продають українські фермери. У свою чергу, при несприятливих погодних умовах, України зможе зібрати максимум 10 млн. т зернових.

"Зараз ціни на хліб не зміняться, ціни на закупівлі на зерно у фермерів ті ж самі, що і в серпні місяці. Зараз основним фактором є перезимівля озимих культур. Якщо буде посуха в травні, то тоді ми можемо зібрати близько 10 млн. т" , - сказав він.

В цілому І. Томич зазначив, що уряд напередодні парламентських виборів буде робити все, щоб в Україну не відбулося різких стрибків в ціновій політиці на хліб. Але разом з тим, фахівець не виключає того фактора, що ціни можуть вирости на 20-35%.

"В цілому зрозуміло, що ситуація зміниться восени, може бути серйозне подорожчання, я не вважаю, що 5,7-10% - серйозне подорожчання цін на хліб. Восени подорожчання можливе за однієї розвитку подій - до 20%, при іншому - 30 - 35% ", - підкреслив експерт.

Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Т. Адаменко зазначила, що зараз в Україні близько 30-35% озимих культур недостатньо укриті сніговим шаром, і це площі, які потенційно можуть загинути у зв'язку з морозами.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини