Присяжнюк: «Усі законодавчі ініціативи будуть проходити обговорення в експертному середовищі» - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: «Усі законодавчі ініціативи будуть проходити обговорення в експертному середовищі»

Усі профільні законопроекти та нормативно-правові акти, які готуються Міністерством аграрної політики та продовольства України, мають проходити обов’язковий попередній розгляд у експертному середовищі. Це дозволить зменшити кількість зауважень та змін до законів, а також ретельно відпрацювати всі положення. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час засідання Громадської ради.

«Усі законодавчі ініціативи мають проходити погодження профільних асоціацій та спілок, Громадської ради і Координаційної ради міністерства, до якої входять міжнародні організації, що пов’язані з аграрним сектором. Це дозволить уникнути непорозумінь і сприяти тому, щоб у Верховної Ради не було зауважень до законопроектів», - зауважив Міністр.

Микола Присяжнюк також відзначив, що національні профільні асоціації мають відпрацювати ряд законів, які б включали в себе положення про перспективу розвитку сільськогосподарської галузі та сільських територіальних громад, забезпечення доступу до кредитів і комфортні умови ведення бізнесу.

Також Міністр зауважив, що до розробки та обговорення законодавчих ініціатив має долучитися Науково-експертна рада, яка діє при відомстві. Микола Присяжнюк запропонував створити в рамках ради профільні комісії та на найближчому зібранні обрати їхніх голів.

«Міністерство буде максимально залучати їх до ухвалення рішень, до розробки та експертизи документів. Жоден стратегічно важливий документ не вийде з міністерства без обговорення», - зазначив очільник відомства.

Повертаючись до теми засідання Громадської Ради, Міністр відзначив, що за минулий рік було налагоджено тісну співпрацю з різними громадськими організаціями.

«Я вже неодноразово говорив, і продовжую наголошувати, що для Міністерства співпраця з громадськими інституціями є вкрай важливою. Крок за кроком протягом минулого року ми налагодили тісні стосунки із профільними об’єднаннями, Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, із профспілкою працівників АПК та з федерацією роботодавців АПК. Наразі до Громадської Ради при Міністерстві увійшло 83 організації. Це свідчить про те, що аграрна галузь для розвитку всієї держави є по справжньому стратегічною», - поінформував Микола Присяжнюк.

На переконання Міністра, представники громадськості, повинні взяти на себе завдання по роз’ясненню економічних реформ.

«Завдання влади ці реформи впроваджувати, а ваше – доводити їх зміст до громади. Як наприклад - із земельною реформою. Законопроект «Про ринок земель» буде найближчим часом слухатись у Верховній Раді у другому читанні», - додав Міністр.

На засіданні також було створено три комісії - Комісію з питань розвитку аграрних ринків, Комісію з питань сприяння земельній реформі та Комісію з питань сприяння розвитку сільських територій.

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини