Скасування ПДВ при імпорті насіння кукурудзи призведе до зниження їх ціни на 20% у роздробі - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Скасування ПДВ при імпорті насіння кукурудзи призведе до зниження їх ціни на 20% у роздробі

Пропонована МінАПіП скасування ПДВ при імпорті насіння кукурудзи в Україну буде сприяти зниженню цін на них на внутрішньому ринку. Таку думку висловив В. Хаджіматов, глава Насіннєвий асоціації Україна.

"У нас ставлення двояке до цієї новації - з одного боку, ситуація на ринку насіння і так абсурдна, оскільки зараз ПДВ стягується при імпорті насіння, але не сплачується при реалізації, що є нонсенсом. З іншого боку, ми й самі давно говорили про необхідність забезпечити внутрішній попит на насіння кукурудзи, оскільки цей ринок демонструє зростання ", - зазначив він.

Нагадаємо, що МінАПіП Україні 27 січня ц.р. опублікував проект закону про внесення змін до Податкового кодексу Україні щодо питань оподаткування насіння кукурудзи. Документом пропонується скасувати ПДВ при імпорті насіння кукурудзи в зв'язку з необхідністю пересіву більше 2 млн. га зернових культур навесні замість загиблих озимих.

Площа під кукурудзою в 2012 р. планується збільшити до 4,3 млн. га (на 700 тис. га більше, ніж у минулому році), що передбачає імпорт насіння кукурудзи в обсязі до 30 тис. т. Пільговий режим імпорту пропонується ввести на період весняної посівної - до травня 2012

"При скасування ввізного ПДВ, безумовно, ціна реалізації буде нижчою", - зазначає В. Хаджіматов. За його словами, дельту зниження ціни прогнозувати складно, оскільки вартість товару багато в чому залежить від проходження митних процедур. "ПДВ береться не від ціни, вказаної в контракті, а від індикативної ціни, яка має тенденцію до зростання, - пояснює він. - Але можна припустити, що загальне зниження ціни в роздробі буде в межах 20%".

За оцінками експертів, насіння українського виробництва недостатньо для покриття внутрішнього попиту, особливо з урахуванням щорічного розширення посівних площ під кукурудзою. "Це питання не тільки кількості, але і якості насіння українського виробництва, оскільки українська система сертифікації небездоганна", - говорить експерт.

При цьому, зростання попиту на насіння кукурудзи лише частково пов'язаний з необхідністю пересіву загиблих озимих. "Кукурудза - ця одна з небагатьох культур, ринок якої розвивається, і посівні площі розширюються, - говорить В. Хаджіматов. - Це високотехнологічна культура, і її можуть дозволити собі не всі компанії, а тільки ті, хто в змозі забезпечити дотримання технологій, внесення достатньої кількості добрив. За залишковим принципом з цією культурою не працюють ".

При цьому він зазначив, що на світовому ринку також є проблеми із забезпеченням насінням кукурудзи, оскільки технологія не дозволяє оперативно збільшити обсяги їх виробництва: "Різко збільшити запаси неможливо, оскільки планування здійснюється з періодом в три роки. Обсяг поточного пропозиції був визначений ще два роки тому ".

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини