Через сильні морози врожай озимих в Україну може скласти 10-14 млн. т - Т. Адаменко - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Через сильні морози врожай озимих в Україну може скласти 10-14 млн. т - Т. Адаменко

Урожай озимих зернових в Україні може скоротитися на 42-58% до 10-14 млн. т через погану погоди під час посівної і зимівлі. Про це заявила Т. Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського метеорологічного центру, передає Reuters.

За її словами, посіви озимих, які вже постраждали від сильної посухи в липні-листопаді 2011 р, в даний час піддаються дії рекордних морозів -. До мінус 33 градусів за Цельсієм.

». Ситуація погіршується Незважаючи на деякі снігопади у східній та південній Україні, снігового покриву не достатньо, щоб захистити посіви від рекордних морозів", - сказала Т. Адаменко.

Вона зазначила, що поля в Херсонській області та Криму, на півдні Україні, вкриті шаром снігу від 1 до 3 сантиметрів при температурі, яка знижувалася до рівня нижче мінус 20 градусів за Цельсієм.

"Минулої ночі (31.01.) Температура впала до критичного рівня для посівів озимого ячменю, але ми чекаємо ще більш серйозні морози в цю ніч - критичні для озимої пшениці", - зазначила Т. Адаменко. У зв'язку з цим Україна може втратити 40% посівних площ.

"... На перший погляд, схоже, що не менше 40% посівних площ озимих зернових можуть бути втрачені Урожай може скласти 12 млн т, плюс-мінус 2 млн т", - додала вона.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини