"Укрцукор" прогнозує припинення виробництва цукру на 2-3 роки через можливе обмеження площі оренди землі в ході реформи - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • "Укрцукор" прогнозує припинення виробництва цукру на 2-3 роки через можливе обмеження площі оренди землі в ході реформи
Курсы НБУ на сегодня

"Укрцукор" прогнозує припинення виробництва цукру на 2-3 роки через можливе обмеження площі оренди землі в ході реформи

Національна асоціація цукровиробників "Укрцукор" прогнозує припинення виробництва цукру на 2-3 роки через можливе обмеження площі оренди землі в ході земельної реформи. Про це під час громадського обговорення проекту закону про ринок землі сказав голова асоціації "Укрцукор" Н. Ярчук.

"Ми прогнозуємо, що якщо буде прийнятий такий закон, то на 2-3 роки може припинитися виробництво цукру та цукрових буряків", - сказав він.

Н. Ярчук нагадав, що для забезпечення роботи одного заводу середньою потужністю переробки 5 тис. т / добу необхідно забезпечити надходження сировини з 15-16 тис. га, а з урахуванням необхідності дотримання сівозміни ця площа збільшується до 60-70 тис. га, що відповідає приблизно 50-кілометровій зоні навколо заводу.

Він зазначив, що в останні 12 років провідним українським вертикально інтегрованим компаніям-виробникам цукру вдалося сконцентрувати ця кількість сільгоспземель в оренду, що дає їм достатнє забезпечення сировиною. У разі прийняття обмежень, заводам доведеться переукладати договори, на що буде потрібно час.

Як повідомлялося раніше, "Укрцукор" прогнозує припинення роботи більше 40 цукрових заводів через можливе обмеження площі оренди землі в ході земельної реформи.

За даними "Укрцукру", в 2011 р. переробкою цукрового буряка займалося 77 заводів, перероблено 17,36 млн. т цукрової сировини, і вироблено 2,33 млн. т цукру. Ємність внутрішнього ринку цукру експерти оцінюють 1,8-2 млн. т на рік.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини