У Вінницькій області побудують завод з виробництва паливних пелет з соломи - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У Вінницькій області побудують завод з виробництва паливних пелет з соломи

Компанія "Смарт-холдинг", яку контролює російський бізнесмен В. Новинський, має намір інвестувати 26 млн. євро в будівництво заводу з виробництва паливних пелет з соломи в Турбові Липовецького району Вінницької області. Про це повідомила керівник проекту І. Лоза, пише ІА "Винница.info".

За її словами завод розташується на площі в 9,5 га землі. Потужність заводу розрахована на виробництво 150 тис. т пелет на рік. На сьогоднішній день розпочато будівництво першої черги заводу, потужність якої буде 75 тис. т пелет на рік.

І. Лоза повідомила, що за інвестиційним проектом ТОВ "Вінн-Пелети" передбачено будівництво виробничих площ, складського корпусу, ангар, протипожежна станція, і ряд інших об'єктів.

Водопостачання буде здійснюватися з двох артезіанських свердловин - одна питного постачання, інша - для технічних потреб. Виробничий корпус першої черги буде площею 3 тис. кв. м, складський корпус - 10 тис. кв. м.

Керівник проекту розповіла, що цього року планується освоїти 16 млн. євро, з них 7,5 млн. євро - це будівництво і 8,5 млн. євро - виробництво. Планується, що перша черга заводу буде запущена до кінця поточного року.

"Зараз співробітники компанії укладають договори із сільгоспвиробниками прилеглих районів у радіусі 60 км від заводу. Ми купуємо солому озимих, ріпаку та кукурудзи. На сьогоднішній день укладено договорів з 57 господарствами з 9 районів на поставку та закупівлю 100 тис. т соломи при продуктивності 75 тис . т пелет на рік (це річна потреба заводу для виробництва пелет до наступного врожаю - авт.) ", - зазначила І. Лоза.

Також компанія закупила техніку німецького виробництва для того, щоб тюкованої і забирати солому прямо з полів. Сам процес виробництва передбачає змішування дробленої соломи з водою при додаванні пшеничної клейковини для склеювання та формування самого пелет. І. Лоза додала, що готова продукція буде експортуватися до Німеччини.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації М. Джига зазначив, що в області вже вирішено питання соломи, яка раніше спалювалася прямо на полях, створюючи пожежі. "Сьогодні 50% соломи йде на органічні добрива, 25% йде на технологічні потреби тваринництва і 25% - йде на виробництво пелет. Подібний завод - це завод майбутнього, і цей напрям необхідно розвивати", - підкреслив він.

Також М. Джига повідомив, що в області планується будівництво підприємств з виробництва біопалива в Бершадському та Хмельницькому районах.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини