"ПроАгро": Україні залишиться лідером з експорту соняшникової олії - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

"ПроАгро": Україні залишиться лідером з експорту соняшникової олії

Світові ціни на соняшникову олію в меншій мірі залежать від рівня пропозиції власне соняшникової олії і більшою - від цін на інші олії і навіть - через них - від цін на нафту. Обсяги світової торгівлі соняшниковою олією невеликі щодо обсягів торгівлі тропічними, соєвим і ріпаковим маслом. Збереження високих світових цін на рослинні олії в цілому гарантує, що і світові ціни на соняшникову олію залишаться на високому рівні.

У світі всього 3 країни, які забезпечують левову частку світового експорту соняшникової олії: Україні (50% експорту), Росія і Аргентина. У той же час, світовий попит на соняшникову олію залишається традиційно незадоволеним, і враховуючи, що ціни на соняшникову олію традиційно завищені щодо цін на інші масла, багато імпортерів віддають перевагу заміщати в споживанні соняшникова олія дешевшими маслами (наприклад, Індія).

Як свідчить досвід, будь-який обсяг соняшникової олії, запропонований на експорт, буде затребуваний. Збільшення пропозиції соняшникової олії з будь-якої з трьох країн-експортерів або з усіх трьох знайде попит на світовому ринку.

Таким чином, з одного боку, зростання пропозиції соняшникової олії з Росії міг би привести до скорочення частки (але не обсягу!) Української соняшникової олії на світовому ринку. Однак, з іншого боку, враховуючи прогнозоване збільшення експорту і з Україною (+14%), падіння частки Україна на світовому ринку соняшникової олії не буде таким значним, як могло б бути. Зрештою, важлива не сама доля, а обсяг експорту, а він однозначно зросте, і Україна залишиться лідером з експорту соняшникової олії.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини