М. Присяжнюк сподівається, що Україні до кінця 2011/12 МГ щомісяця буде експортувати 2 млн. т зерна - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

М. Присяжнюк сподівається, що Україні до кінця 2011/12 МГ щомісяця буде експортувати 2 млн. т зерна

Міністр аграрної політики і продовольства М. Присяжнюк розраховує, що Україні до кінця поточного маркетингового року (МР, іюль-2011/іюнь-2012) буде експортувати 2 млн. т зерна щомісяця.

"Я хотів би, щоб ми за останні місяці поточного маркетингового року експортували по 2 млн. т зерна (на місяць - ІФ)", - сказав він. За словами міністра, на жаль, темпи експорту зернових з країни нижче очікуваних.

Він пояснив, що це пов'язано з кількома факторами. Зокрема, за словами М. Присяжнюка, "уряд визнав, що було помилкою" прийняти рішення щодо введення експортних мит на зернові у першому півріччі поточного МР. Крім цього, він вважає, що негативно на експорт вплинула відміна відшкодування ПДВ зернотрейдерам.

Н. Присяжнюк також вважає, що Державна адміністрація залізничного транспорту ("Укрзалізниця") не змогла впоратися з перевезенням того обсягу зерна, який зібрала країна. Міністр не зміг спрогнозувати можливий експорт зерна за підсумками поточного маркетингового року, зазначивши, що він, найімовірніше, буде нижче, ніж очікувався восени 2011 р.

За його зданим, з початку поточного маркетингового року Україна поставила на зовнішні ринки 11,5 млн. т зерна проти 12,2 млн. т за аналогічний період 2010/11 МР.

"Ми експортуємо зерно не тими темпами, які були у нас в минулому році. Це нас турбує", - сказав М. Присяжнюк.

Як повідомлялося раніше, МінАПіП прогнозував експорт зерна з України в 2011/12 МР в обсязі 26 млн. т. України, за попередніми даними Держстату, в 2011 р. зібрала 56,7 млн. т зерна.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини