Українські сировари вважають звинувачення Росспоживнагляду необгрунтованими - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Українські сировари вважають звинувачення Росспоживнагляду необгрунтованими

Національна асоціація молочників України "Укрмолпром" розповсюдила заяву, в якій висловила "категоричний протест" проти заяв глави Росспоживнагляду Г. Онищенко про те, що українські сири містять пальмове масло.


Як повідомляється в надійшов в "Інтерфакс" документі, в останні роки на сироробних підприємствах Україні проведена велика робота по технічному переоснащенню виробництва, впровадженню високотехнологічних автоматизованих ліній виробництва сирів. Продукція, що експортується в Росію, перевіряється на відповідність вимогам російського техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

Згідно із заявою, достовірність результатів досліджень українських сирів, проведених Роспотребнадзором, викликають більш ніж обгрунтовані сумніви. Так, в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті служби 12 січня 2012 р., затверджується, що в ході тестування була закуплена і проаналізована продукція ВАТ "Великобурлуцький сироробний завод", ТОВ "Виробниче об'єднання" Моліс ", ВАТ" Звенигородський сироробний завод ". Однак ці підприємства не поставляють свою продукцію в Росію з 2006 р.

Згідно з повідомленням від 23 січня 2012 р., Роспотребнадзор виявив рослинний жир у зразку сиру "Мисливський" (брусковий з паприкою, перцем, петрушкою і часником) ПАТ "Бель Шостка України", тоді як це підприємство припинило виробництво такого сиру ще в 2009 р.

"Відповідно, названі сири не могли бути куплені, або ж замість них був придбаний вироблений в Російській Федерації фальсифікат", - йдеться в заяві.

В "Укрмолпроме" також зазначають, що Росспоживнагляд, який звинуватив ряд великих виробників сирів у використанні пальмового масла, до цих пір не опублікував копії оригіналів протоколів відбору зразків і результатів лабораторних досліджень. У той же час незалежна перевірка сирів компанії "Мілкіленд-Україна", проведена російської лабораторією "Союзекспертіза" при Торгово-промисловій палаті РФ, показала, що сири не містять рослинних жирів. Тестування, проведене незалежною лабораторією "Сібтест" (Томськ), також підтвердило відповідність українських сирів російським ГОСТам.

"Укрмолпром" призиває Росспоживнагляд перевірити достовірність даних про невідповідність українських сирів вимогам російських ГОСТів. Крім того, з метою виявлення об'єктивної картини того, що відбувається "Укрмолпром" виступає з ініціативою про проведення незалежного російсько-українського дослідження українських сирів, що поставляються в Російську Федерацію.

Як уже повідомлялося, заборона на ввезення до Росії сирної продукції деяких українських виробників, яка не відповідає російським вимогам, буде введений на цьому тижні. "Офіційна влада України після контактів з нами ніяких пропозицій щодо нормалізації ситуації не зробили, що змушує нас, починаючи з наступного тижня, почати вилучення і заборону поставок ряду виробників на територію РФ, для чого будуть дані відповідні вказівки митним органам", - заявив глава Росспоживнагляду Г. Онищенко в неділю ввечері.

За його словами, у ряді регіонів РФ виявлена ​​відібрана з торгових мереж сирна продукція, яка не відповідає технічному регламенту на молоко і молочну продукцію.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини