Закон "Про ринок земель" не буде розглядатися на поточному сесійному тижні - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Закон "Про ринок земель" не буде розглядатися на поточному сесійному тижні

Законопроект "Про ринок земель" не буде розглядатися у другому читанні на цьому тижні, як це анонсувалося раніше. Про це повідомили в секретаріаті комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин.

"Свої зауваження ще не подало юруправління. Після того як ми отримаємо ці зауваження, ми почнемо роботу над ними", - пояснили в комітеті. Зазначимо, що голосування по законопроекту на цьому тижні було явно малоймовірно, оскільки депутати досі не отримали на ознайомлення текст документа.

У комітеті не змогли назвати терміни прийняття закону про ринок земель в другому читанні, проте сподіваються, що процес все-таки не затягнеться до осені, як це спрогнозував спікер Ради В. Литвин.

Нагадаємо, напередодні голова Верховної Ради В. Литвин спрогнозував, що законопроект про введення ринку землі сільськогосподарського призначення на 10-й сесії (7 лютого - 6 липня) розглядатися не буде. "Законопроект по ринку землі буде розглянуто тоді, коли суспільство буде готове його сприйняти. Я думаю, що не на цій сесії", - повідомив спікер. Спікер вважає, що у зв'язку з негативним сприйняттям в суспільстві введення ринку землі відповідний документ повинен пройти ретельне обговорення. 11-я сесія почнеться у вересні.

Одним з найбільш складних питань законопроекту зокрема і земельної реформи в цілому є плановане введення обмежень по оренді с / г землі. За словами В. Литвина, на сьогодні "є неприйнятне протидію з боку людей, які в оренді мають сотні тисяч гектарів землі. Їх статус-кво влаштовує, тому що вони практично за безцінь володіють значним земельним ресурсом України".

На цьому тижні ряд українських та міжнародних бізнес-асоціацій та асоціацій в сфері агробізнесу закликають президента В. Януковича, голови Верховної Ради В. Литвина і прем'єр-міністра М. Азарова не допустити обмеження площі оренди сільськогосподарської землі в ході земельної реформи.

Зокрема в зверненні міститься прохання не допустити прийняття положень даного проекту закону, які обмежують право на землекористування сільгосппідприємствам 100 тис. га по Україні і 10% в одному адміністративному районі, так як це право придбано відповідно до чинного законодавства.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини