Продукти харчування в Україну будуть маркувати написом "не містить глютену" - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Продукти харчування в Україну будуть маркувати написом "не містить глютену"

Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні проект закону "Про внесення змін до статті 38 Закону України" Про безпечність та якість харчових продуктів "(щодо інформування громадян про відсутність глютену в харчових продуктах)". За дане рішення проголосували 353 з 404 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Даним законопроектом передбачено заборонити обіг харчових продуктів, етикетування яких не відповідає цьому закону і відповідним технічним регламентам. Усі харчові продукти, які звертаються в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприйняття споживачем формі інформацію про відсутність у харчових продуктах глютену, що відображається на етикетці харчового продукту написом "не містить глютену". При цьому відсутністю в харчових продуктах глютену вважається, якщо вміст глютену в харчовому продукті не перевищує 20 ppm (мг/100г) від загальної маси продукту в одиниці упаковки.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на сьогоднішній день в Україну за попередніми оцінками живуть приблизно 500 тис. чоловік, які страждають недіагностованою целіакію (глютеновою ентеропатією). Целіакія вважається захворюванням тонкої кишки з вивченими механізмами розвитку, патогенезу та підходами до лікування і є хронічним, довічним, аутоімунним захворюванням, що вражає тонку кишку у генетично схильних до цього людей в результаті повного харчового несприйняття глютену (клейковини) - тобто білків фракції проламіни і глютелін злакових рослин (в першу чергу, пшениці, жита, ячменю, вівса) - і яке вимагає постійного дотримання дієти з повним виключенням з раціону всіх продуктів, що містять глютен.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини