Заборона поставок українського сиру в РФ безпідставний - Укрмолпром - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Заборона поставок українського сиру в РФ безпідставний - Укрмолпром

Національна асоціація молочників України "Укрмолпром" вважає передчасною зупинку експорту української продукції на територію РФ.

Нагадаємо, 8 лютого 2012 глава Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ Г. Онищенко заявив, що підписав документи про вилучення з продажу в Росії та зупинення ввезення в РФ сирної продукції трьох українських підприємств: ПП "Прометей" (Чернігівська обл.), АТ Пирятинський сирзавод (Полтавська облє) і ТОВ "Гадячсир" (Полтавська обл.).

Враховуючи, що результати досліджень Росспоживнагляду вступають в протиріччя з наявними результатами незалежних російських лабораторій, а також викликають сумніви, тому що в ході них нібито були закуплені і протестовані українські сири, які не поставляються в Російську Федерацію і навіть не виробляються українськими виробниками, "Укрмолпром" закликав Росспоживнагляд призупинити введення будь-яких заборон на ввезення і продаж української продукції до з'ясування причин виникнення названих протиріч.

З метою розслідування та вжиття необхідних заходів за результатами експертиз, на які посилається у своїх висновках Росспоживнагляд, "Укрмолпром" звертався в Роспотребнадзор з проханням про надання протоколів лабораторних досліджень (лист зареєстровано службою 6.02.2012 р.), однак, поки не отримав відповідного відповіді .

Так, з метою забезпечення єдиного підходу до лабораторних досліджень основних показників якості сирів "Укрмолпром" виступив з пропозицією проведення незалежними лабораторіями Російської Федерації та Україні спільних перевірок сирів українського виробництва, що експортуються на територію Росії, з подальшим висвітленням результатів досліджень у ЗМІ.

В "Укрмолпром" заявили, що українські виробники гарантують поставки сирів в РФ відповідно до вимог Технічного регламенту РФ на молоко і молочну продукцію. Також, повідомляє об'єднання, вони підтверджують свою зацікавленість у конструктивному діалозі і готовність прийняти представників Роспотребнадзора для контролю виробничих процесів і якості сирів.

"Сподіваємося, що виникла ситуація буде якнайшвидшим чином дозволена і не позначиться на двосторонніх російсько-українських відносинах", - зазначили в українському об'єднанні молочників.

За даними "Укрмолпром", частка України в російському імпорті сирів складає 18%, в той час як Білорусі - 33%, Німеччині - 20%.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини