МінАПіП Україна просить зернотрейдерів утримуватися від експорту пшениці - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

МінАПіП Україна просить зернотрейдерів утримуватися від експорту пшениці

Міністерство аграрної політики і продовольства України просить зернотрейдерів, що працюють на вітчизняному ринку, утриматися від експорту пшениці до прояснення ситуації з пересівом озимих.

"Ми закликаємо трейдерів при укладенні контрактів акуратно дивитися в найближчі два місяці на пшеницю на внутрішньому ринку і не включати її до переліку першочергових інтересів. Ось на ячмінь і кукурудзу - будь ласка. Важливо, щоб ми не вивезли той обсяг, який буде для внутрішнього ринку критичним ", - сказав директор Департаменту аграрних ринків МінАПіП С. Кваша 9 лютого 2012 в Києві.

Він вважає, що в умовах відсутності чітких оцінок можливої ​​загибелі озимих Україна не можна активно експортувати пшеницю. "Зараз оцінки пересівання озимих коливаються від 2 млн. га до 3 млн. га. Розрив в 1 млн. га - це досить багато", - зазначив С. Кваша.

При цьому він підкреслив, що озимі є основною складовою продовольчих зернових ресурсів.

Директор департаменту зазначив, що стриманий експорт пшениці дозволить уникнути введення державою будь-яких обмежень.

Як повідомлялося з посиланням на попередні дані Держстату, Україна в 2011 р. зібрала 56,7 млн. т зерна, що на 44,3% більше в порівнянні з 2010 р.

Раніше МінАПіП Україна прогнозувало експорт зерна в 2011/12 МР в обсязі 26 млн. т, але днями знизив свою оцінку через проблеми з транспортуванням зернових усередині країни.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини