Присяжнюк: Українські аграрії обмолотили більше 80% зернових - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: Українські аграрії обмолотили більше 80% зернових

Станом на 27 липня українські аграрії намолотили 27,2 млн. тонн зерна при середній врожайності 29,5 центнерів з гектара. На сертифіковані зернові склади надійшло вже більше 5 млн. тонн. Про це сьогодні заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

За словами очільника Мінагрополітики, зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 9,2 млн. гектарів, що складає 81% до прогнозу. «Незважаючи на несприятливі погодні умови, у порівнянні з минулими роками збиральні роботи проводяться більш організовано. У жнивах задіяні 53,5 тис. зернозбиральних комбайнів. Крім того, додатково залучено майже 6 тис. одиниць високопродуктивних зернозбиральних комбайнів у складі механізованих збиральних загонів. По мірі дозрівання зернових зазначена техніка пересувається в центральні та північні регіони. Також, здійснюється перекидка зернозбиральних комбайнів між районами та господарствами в межах областей», - повідомив Микола Присяжнюк.

На сьогодні вже повністю завершено збирання озимих зернових у Херсонській та Миколаївській областях, практично завершено – у Криму та на Одещині. Найбільше зерна намолочено в Одеській (2,5 млн. тонн), Херсонській та Миколаївській областях (по 2,2 млн. тонн).

Вітаючи аграріїв Херсонщини, Микола Присяжнюк зазначив, що 2011 рік ввійде до історії їхнього регіону, адже врожай у 2,2 млн. тонн не тільки є другим по країні, але й найвищим для Херсонщини за всі 20 років Незалежності України.

Також окремо Міністр відзначив хмельницьких, вінницьких та тернопільських аграріїв, які досягли найвищої врожайності. Зокрема, 40,7 ц/га у Хмельницькій, 40,5 ц/га – у Вінницькій та 36,6 ц/га у Тернопільській областях.

Загалом цього року в Україні планується зібрати 46 млн. тонн зернових та зернобобових культур, що на 7 млн. тонн більше, ніж у попередньому році.


Прес-служба

http://www.minagro.gov.ua/


Новини України
Останні новини