Стан цукрової галузі в Україні - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Стан цукрової галузі в Україні

Стан цукрової галузі в Україні

Голова національної асоціації цукровиробників "Укрцукор" Микола Ярчук - про перспективи перегляду умов співробітництва з СОТ у цукровій галузі та цінової ситуації на ринку.

"Укрцукор" ініціював відмову Україні від квоти СОТ на імпорт цукру-сирцю. Що вже зроблено в цьому напрямку?

Ми прогнозуємо, що в 2012 році буде посіяно 450-500 тис. га цукрових буряків, що дасть можливість повністю забезпечити потребу внутрішнього ринку цукром власного виробництва. У зв'язку з цим ми ставимо перед урядом завдання відмовитися від квоти СОТ в 260 тис. тонн.

Наша держава до жовтня місяця повинно було дати заявку в СОТ про перегляд умов співпраці з організацією. Ця вимога була виконана, і уряд зарезервував своє право на перегляд умов. На сьогодні переговорний процес триває, і ми думаємо, у нас знайдуться аргументи, щоб переконати СОТ у необхідності цього кроку.

Квота СОТ в 260 тис. тонн цукру-сирцю не є обов'язковою для України. Це просто обумовлений право завозити цей товар на наш ринок, якщо буде сприятлива кон'юнктура. Сьогодні у нас ситуація на ринку характеризується надвиробництвом цукру і потреби завозити додаткові обсяги немає.

Чи буде стабільною ціна на цукор в Україну до кінця сезону?

Ціна в 5,60 грн. / Кг, яка є на сьогодні - це не та ціна, яка влаштовує виробника. Якісні показники сировини були хорошими, і заводи достатньо ефективно спрацювали, але вартість буряка і ціна енергоносіїв призвели до того, що в середньому по Україні витрати на виробництво цукру становлять близько 7,7 грн. / Кг. Ми вважаємо, що найближчим часом цінова ситуація трохи вирівняється і буде стабільною до початку нового виробництва.

До кінця сезону ціна буде десь в межах 6-6,50 грн. / Кг (великий опт), тобто в роздробі цукор коштуватиме близько 7 грн. / Кг.

Експортний потенціал оцінюється в 470 тис. тонн цукру. Якщо все-таки не вдасться експортувати надлишок, як це відіб'ється на внутрішньому ринку?

В цьому році надлишок цукру не буде дуже сильно тиснути на ринок, оскільки у нас відсутній перехідною залишок і ці обсяги якраз і сформують запас. Але це сигнал, для того щоб в майбутньому сезоні зайвого не посадити і чітко прорахувати перспективи посіву цукрових буряків.

Крім того, повинен зрушити питання виробництва біоетанолу, в якому ми сьогодні відстаємо. Міністерство енергетики вже розробляє закон про застосування біоетанолу в економіці, і найближчим часом цей процес повинен зрушити з мертвої точки. Ми розраховуємо, що значна кількість цукрової сировини піде туди.

Ну і крім того, будемо сподіватися, що й інші галузі, які переробляють цукор, почнуть збільшувати свої обсяги виробництва.

Галузь в цьому році, як і в попередньому, не буде отримувати держдотацій?

Дотації галузь не отримує вже два роки. Але ми їх і не хочемо - дуже вже кабальні умови їх отримання.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини