"Укрзалізниця" і зернотрейдери уклали меморандум - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

"Укрзалізниця" і зернотрейдери уклали меморандум

Як пише ІА "ЛIГАБiзнесIнформ", 10 лютого 2012 відбулося спільне засідання Українського союзу промисловців і підприємців, Державної адміністрації залізничного транспорту України та Української зернової асоціації, під час якого був підписаний трирічний меморандум на підтримку зернового сектору України. Про це повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

"Спільна робота допоможе нам виявити проблеми, які існують зараз і знайти шляхи їх вирішення", - зазначив генеральний директор "Укрзалізниці" В. Козак. За його словами, в майбутньому необхідно вирішувати питання оновлення парку зерновозів, удосконалення тарифної політики, залучення інвестицій.

Також В. Козак повідомив, що в парку зерновозів "Укрзалізниці" 11 тис. вагонів. "Наявного кількості зерновозів достатньо, щоб забезпечити перевезення зерна. Справа в тому, що цей вид рухомого складу задіяний лише шість місяців на рік, решту часу він стоїть. Однак у дорозі вагон знаходиться тільки 17% часу, решту 83% - він знаходиться під вантажно -розвантажувальними роботами, тому ми повинні забезпечити таке планування, при якому зможемо прискорити оборот вагонів ", - констатував В. Козак. Головною метою даної угоди є підвищення конкурентоспроможності та ефективності функціонування зернового сектора України, грунтуючись на принципах дотримання вільної конкуренції на ринку зерна та продуктів його переробки, які дозволять створити умови для стабільного і прогнозованого розвитку зернового сектора України.

Співпраця між сторонами буде здійснюватися шляхом організації спільних заходів, консультацій, створення робочих груп. При будь-яких розбіжностях між сторонами, які виникнуть в процесі реалізації меморандуму, вони будуть врегульовані шляхом переговорів з поданням позицій кожної зі сторін у письмовій формі.

Згідно з даною угодою, "Укрзалізниця" зобов'язується створювати рівні умови конкуренції між експортерами та іншими учасниками зернового ринку на основі статуту залізниць і діючих правил перевезень. Також "Укрзалізниця" буде докладати всіх зусиль для дотримання на обгрунтованому рівні тарифів на перевезення, а також сприяти спрощенню процедур отримання дозвільних документів для експорту.

У меморандумі передбачено, що "Укрзалізниця" не допустить передачу зерновозів недержавним підприємствам, а також буде розглядати пропозиції компаній зернового сектора по закупівлі ними вагонів-зерновозів і їх передачі "Укрзалізниці" у лізинг.

У свою чергу, Українська зернова асоціація буде здійснювати разом з "Укрзалізницею" співпраця з поліпшення відправниками якості планування перевезень зерна на експорт, налаштуванню ритмічної роботи протягом місяця за навантаження і вивантаження зерна, вдосконалення механізму роботи "Єдиного вікна" для операцій з експорту зерна і сприяти внесенню пропозиції про спрощення та скорочення термінів видачі всіх необхідних документів для експорту.

Також Українська зернова асоціація буде сприяти впровадженню в Україні міжнародних підходів до торгівлі зерном, у тому числі з використанням міжнародних стандартизованих контрактів, залученням провідних світових страхових компаній, використанням системи гарантування прав власності зерна, створенням можливостей для участі українських підприємств у тендерах провідних світових імпортерів зерна. А також встановлювати контакти із зерновими організаціями країн Європейського Союзу, Організації чорноморського економічного співробітництва, Близького Сходу, Північної Африки та інших країн з метою створення стабільних і прогнозованих ринків збуту українського зерна.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини