Росія призупинила виконання домовленостей з МінАПіП Україні по "сирної проблеми" - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Росія призупинила виконання домовленостей з МінАПіП Україні по "сирної проблеми"

Керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Г. Онищенко заявив, що він вирішив призупинити виконання домовленостей з приводу рішення української "сирної проблеми", які були досягнуті 9 лютого 2012 на його переговорах з главою Міністерства аграрної політики України М. Присяжнюком, пише ІА "Подробности".

Г. Онищенко заявив, що таке рішення прийнято у зв'язку із заявами по "сирної проблеми", які 10 лютого зробили глава кабінету міністрів України М. Азаров і глава українського МЗС К. Грищенко.

"До отримання вичерпних пояснень цих заяв, ми повертаємо ситуацію на стан першої половини дня четверга (до переговорів з Н. Присяжнюком). Тобто, ми визнаємо юридично нікчемними досягнуті домовленості до отримання вичерпних пояснень позиції виконавчої влади України", - сказав Г. Онищенко .

"Коментар керівника виконавчої влади Україна повністю заперечує досягнуті домовленості з міністром сільського господарства. Міністр визнав існування проблем, і ми виробили комплекс заходів щодо нормалізації ситуації. Виникає питання - чи була компетенція у міністра сільського господарства Україна для ведення переговорів і прийняття рішень? Продемонстрований плюралізм думок сам по собі є проблемою, але ми готові почекати вироблення єдиного погляду на цю позицію всередині виконавчої влади України та визначення компетенції відомства, яке буде її висловлювати. Ми навіть готові до того, що подальші переговори по постачаннях сиру буде вести міністерство культури України ", - заявив Г. Онищенко.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України М. Азаров заявив, що Москва і Київ домовляться з проблеми постачань українських сирів, назвавши цю продукцію високоякісною. "Наші сири прекрасної якості. Там ніякого пальмового масла немає, але такі виверти є. В результаті такі бар'єри непотрібні створюються, але рано чи пізно ми домовимося, і ці бар'єри знімемо", - сказав він, виступаючи з лекцією в Латвійському університеті в п'ятницю в Ризі.

М. Азаров заявив, що останній конфлікт з РФ щодо постачання українських сирів "є звичайною практикою взаємовідносин великих торгових партнерів, коли компанії лобіюють в урядах різні обмежувальні заходи, намагаються захистити свій ринок".

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що від відсутності українського сиру в магазинах РФ програє російський споживач.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини