Ліцензування землеустрою замінять сертифікацією - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Ліцензування землеустрою замінять сертифікацією

Держагентство земельних ресурсів пропонує посилити контроль діяльності компаній, що надають послуги із землеустрою та оцінки землі. Замість видачі ліцензій юридичним особам Держзем вже до літа почне видавати сертифікати фізичним особам, які зможуть працювати в компаніях з оцінки землі. Це дозволить фахівцям нести персональну відповідальність - аж до анулювання сертифікату - за допущені помилки в земельній документації.

На початок літа глава Госзема С. Тимченко планує завершити реформування в сфері надання послуг із землеустрою та підготовки земельних документів. Даний вид діяльності буде персоніфікований: замість ліцензій, одержуваних юрособами і фізособами - СПД, агентство почне видавати сертифікати тільки фізичним особам. Фахівців, які підтвердили свою кваліфікацію і здали іспити, зможуть найняти на роботу компанії, що працюють в сфері. За такою схемою працюють і оцінювачі. "Я борюся з величезними чергами, властивими кожному районному управлінню земельних ресурсів. Причина в подачі неякісної землевпорядної документації, яку ми не можемо прийняти, оскільки формуємо єдину кадастрову базу в електронному вигляді", - пояснив він.

При підготовці документів із землеустрою компанії беруть в середньому по 1 тис. грн. з клієнта, але Держзем отримує матеріали з неповною або неправильною інформацією: "Ділянки неправильно розташовані і виміряні, в результаті вони накладаються один на інший". За такі помилки агентство позбавляє компанії ліцензій, але незабаром вони під новими назвами знову отримують право на діяльність і продовжують пропонувати неякісні послуги. "Згідно запропонованій системі сертифікації, фізична особа назавжди втратить можливість займатися цією діяльністю після одного-двох попереджень", - пояснює він.

Для цього необхідно внести зміни до законів "Про ліцензування деяких видів діяльності" (минулого тижня парламент у першому читанні ухвалив нову редакцію, зберігає ліцензування даного виду діяльності) та "Про землеустрій", а потім визначити механізм видачі сертифікатів постановою уряду. Юрособи, що мають якісні послуги та мають діючі ліцензії, зможуть продовжувати роботу.

В Україну на цьому ринку працює 2760 ліцензіатів. У 2011 р. Держзем провів 700 перевірок дотримання ліцензійних умов, в результаті яких видав 366 розпоряджень по ліквідації порушень, 161 ліцензію анулював, 137 - визнав недійсними.

Учасники ринку не вважають звинувачення Держземагентства обгрунтованими, оскільки отримати ліцензію, не маючи спеціальної освіти, стажу роботи або геодезичного обладнання, важко. "Можливо, скарги і надходять по деяким фірмам, але є ж компанії, які працюють на ринку не один рік, а по 3-5 років. Це свідчить про їх репутації", - сказав співробітник київського ТОВ "Земфонд". У компанії частково визнають, що реформування необхідно: 98% земельних ділянок уже приватизовано і такого обсягу робіт, як було раніше, вже немає, тому немає і необхідності у великій кількості організацій. Співробітник однієї з компаній в Харківській області каже, що не можна звинувачувати тільки фахівців із землеустрою, помилки допускає і Держзем. І якщо не всі фахівці зможуть дозволити собі пройти платні курси і здати іспити на сертифікацію, то кількість співробітників в галузі скоротиться. "А це призведе до збільшення вартості послуг", - резюмує співрозмовник.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини