Ситуація з озимими в Україні не є критичною - Н. Присяжнюк - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Ситуація з озимими в Україні не є критичною - Н. Присяжнюк

В Україні планується пересіяти від 2,5 до 3 млн. га озимих культур. Про це повідомив в прес-службі МінАПіП Україна, посилаючись на слова глави відомства М. Присяжнюка.

За його словами, ситуація, що склалася з озимими, не є вкрай критичною, оскільки були роки, коли аграрії пересівали до 6 млн. га озимих. Проте в деяких областях - Луганській, Запорізькій, Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській та Криму, де сніговий покрив відсутній або занадто малий, необхідно буде пересівати значні площі.

"На конференціях, що пройшли в регіонах, розглядалися нагальні заходи з відпрацювання оптимальної структури посівних площ, створення страхових фондів насіння, забезпечення наукового супроводу сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, матеріально-технічне та фінансове стан проведення комплексу весняно-польових робіт. Уже вирішено збільшити площі під кукурудзу на 1 млн. га, а також під яровий ячмінь і пшеницю. На таке рішення вплинув попит на зовнішніх ринках на ці культури, з експорту яких Україні вийшла в світові лідери минулого року ", - відзначає Н. Присяжнюк.

За його словами, уряд вже виділив з бюджету 20 млн. грн. на закупівлю додаткових насіння для проведення весняно-польових робіт. Також прем'єр-міністр України М. Азаров доручив відпрацювати здешевлення добрив і пально-мастильних матеріалів. Це компенсує аграріям ті витрати, які виникнуть у зв'язку з пересіву озимих та іншими весняно-польовими роботами.

Також Н. Присяжнюк зазначив, що незважаючи на сформовану ситуацію з озимими, загрози продовольчої кризи немає, а динаміки зростання цін на зернові всередині країни не спостерігається.

"Ніяких передумов для зростання цін на хлібобулочні вироби немає. Рекордні показники врожаю минулого року створюють стратегічний резерв, на який не буде мати значного впливу урожай цього маркетингового року", - зазначив він.

В цілому стан підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт планується розглянути 23 лютого поточного року на розширеному засіданні колегії Міністерства аграрної політики і продовольства України, йдеться в повідомленні.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини