Китай: до 2020/21 МГ імпорт кукурудзи збільшиться до 16 млн. т - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Китай: до 2020/21 МГ імпорт кукурудзи збільшиться до 16 млн. т

Фахівці Мінсільгоспу США прогнозують, що до 2020/21 МГ імпорт кукурудзи в Китай збільшиться до 16 млн. т, що вдвічі більше попереднього прогнозу. У поточному сезоні країна імпортує 3 млн. т.

Поставки в Китай збільшать США. Нарощуванням попиту з боку цієї держави також скористаються Аргентина, Бразилія і причорноморські держави, які різко збільшать експорт.

Як повідомляла компанія "Проагро", за словами генерального директора компанії Central Rural Work Leading Group Чена Сівеня (Chen Xiwen), хоча Китай імпортує кукурудзу, на поточний момент в країні немає дефіциту зернової. Імпорт пов'язаний з тим, що Китай експортує значні обсяги продуктів переробки кукурудзи, у тому числі крохмаль і спирт.

Крім експортних цілей, зерно закуповується на світовому ринку з метою задоволення попиту в деяких регіонах країни. Так, на півдні Китаю вартість імпортної продукції нижче вартості зерна, вирощеного у країні, що є причиною непоганого попиту на імпортну продукцію.

За інформацією Генеральної митної адміністрації Китаю, в грудні 2011 р. країна імпортувала 569,8 тис. т кукурудзи, що майже в 400 разів більше поставок роком раніше. Це пов'язано з великими закупівлями американського зерна державною компанією China Grain Reserves Corp. з метою поповнення запасів.

Таким чином, в 2011 р. Китай імпортував 1,7 млн. т кукурудзи, що більше обсягу 2010 р. на 11,5%. У той же час, це значно менше прогнозованих раніше багатьма аналітиками 5-10 млн. т, що пояснюється збором в країні великого врожаю.

За прогнозом Академії наук Китаю, в 2012 р. споживання зерна в країні збільшиться в порівнянні з попереднім роком на 2,9% до 585 млн. т. При цьому виробництво зросте лише на 0,4-0,6% приблизно до 575 млн. т.

Незначний приріст виробництва може свідчити про те, що країні все складніше його нарощувати, після того як воно росло протягом останніх 8 років. Крім того, Китай буде і далі імпортувати зерно з метою ліквідації його дефіциту на внутрішньому ринку.

У країні спостерігається підвищення рівня доходів населення, що веде до збільшення споживання м'ясо-молочної продукції та зростання попиту на фуражне зерно. Експерти відзначають швидке розширення потужностей по переробці кукурудзи і збільшення попиту на кукурудзу.

У 2011 р. виробництво зерна в Китаї підвищився в порівнянні з попереднім роком на 4,5% до рекордних 571,2 млн. т.

Фахівці дослідницької компанії Cngrain.com прогнозують, що в найближчі 5 років темпи приросту промислового споживання кукурудзи в Китаї сповільняться, що пов'язано зі зменшенням темпів розвитку економіки країни. Це зробить негативний вплив на імпорт зерновий, що може мати знижувальний вплив на світові ціни.

Очікується, що в 2011/12 МР (жовтень-вересень) переробка кукурудзи може збільшитися в країні в порівнянні з попереднім сезоном на 5% до 55 млн. т. У попередньому маркетинговому році приріст склав 11%.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини