Українська кукурудза продовжує поставлятися в Іран - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Українська кукурудза продовжує поставлятися в Іран

Незважаючи на труднощі з оплатою продукції, пов'язані з введенням санкцій проти Ірану, українська кукурудза продовжує поставлятися в цю країну - за 1-15 лютого 2012 морської експорт зерна до Ірану склав 16,5 тис. т. У найближчі тижні ще 63 тис. т української кукурудзи будуть відвантажені на адресу Ірану.

Основні американські та європейські банки призупинили фінансування трансакцій, пов'язаних з поставкою в Іран зерна та іншої аграрної продукції. США і ЄС вжили заходів з обмеження діяльності Центрального банку Ірану з метою чинення тиску на уряд країни, спрямованого на згортання іранської ядерної програми.

Іранські покупці після заморожування в ЄС рахунків Центрального банку Ірану активно шукають альтернативні шляхи. З чуток, розглядаються турецькі і навіть російські банки. Інформація, як проводилася оплата поставок української кукурудзи, немає.

Санкції дійсно ускладнили торгівлю Україні з Іраном, зокрема, торгівлю зерном. За інформацією компанії "ПроАгро", в січні 2012 р. через порти України на експорт до Ірану перевалено 253 тис. т кукурудзи, в лютому ц.р. відвантажено і заявлено на експорт в цю країну 79,5 тис. т зерна цієї культури.

Іран щорічно імпортує близько 4,5 млн. т зерна, включаючи 3,5 млн. т кукурудзи, що використовується в кормових цілях.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини