Україні потрібна Заходу як "зерновий елеватор" - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україні потрібна Заходу як "зерновий елеватор"

Західні інвестори хочуть перетворити Україну на майданчик для своїх елеваторів. Про це в ході засідання круглого столу: "Світові продовольчі ринки і продовольча безпека України" заявив академік Академії сільського господарства Росії, України, Франції Жан-Жак Ерве, передає ІА "Росбалт".

"Україна, Росія і Казахстан розглядаються в світових масштабах як дуже перспективні у виробництві продукції АПК. Країни розглядаються як ті, де ще можна нарощувати продовольство. Однак проблема полягає в тому, що в цих країнах не встановлено баланс виробництва та експорту. Не вироблений ринковий механізм ціноутворення ", - сказав він.

На його думку, Україна як член СОТ, "повинна працювати з інвесторами, створювати умови для їх роботи тут. Адже будівництво додаткових елеваторів для зберігання зерна зажадає величезних коштів. І такий потенціал в України є. Тут можна було б побудувати такі елеватори. Забезпечити логістику для експорту зерна ".

Однак, з його слів, аграрною політикою в Україну ніхто не займається цілеспрямовано, а запропоновані закони, зокрема про ринок землі, не надають рівні права для всіх інвесторів, а також гарантії для роботи в сфері АПК.

Нагадаємо, що український прем'єр Н. Азаров в листопаді 2012 р. запропонував повернутися до ідеї створення тристороннього причорноморського зернового пулу в форматі Україна-Казахстан-Росія. Нещодавно він заявив, що Україна може в перспективі збирати до 100 млн. т зерна на рік.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини