У ВРУ пропонують ввести 1% збір за користування землею с / г призначення - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У ВРУ пропонують ввести 1% збір за користування землею с / г призначення

Аграріям слід готуватися до посилення податкового тиску - в Партії регіонів пропонують ввести 1% збір за користування землею сільськогосподарського призначення, пише ІА "Коммерсант-України".

Так, глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Г. Калетник (Партія регіонів) зареєстрував законопроект, яким запропонував розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі. Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом. Це, за розрахунками Г. Калетника, дозволить місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5-4,5 млрд. грн. на фінансування розвитку сільської місцевості. Введення даного збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також йдуть в місцеву казну. З 1 січня 2012 р. уряд підвищив оціночну нормативну вартість землі на 75,6%, вперше з 1995 р.

Експерти розцінюють ініціативу депутата, як чергову спробу підсилити податковий тиск на сільгоспвиробників. "Чому тільки 1%, краще відразу 10%, щоб ще більше зібрати, - іронізує віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Н. Стрижак. - Орендна плата з урахуванням підвищення нормативної оцінки землі склала 5,5% вартості землі, плюс дорожчають складові виробництва: на 100% мінеральні добрива, на 30% - гербіциди, на 50% - техніка. Якщо все це скласти, то такими прекрасними намірами прокладається дорога в пекло ". До того ж, прийняття таких заходів несвоєчасно в умовах, коли отримання кредитів обмежена і вільних оборотних коштів у підприємств немає, упевнений перший заступник голови асоціації "Укрцукор" П. Борисюк.

На цьому тлі зберігається тенденція зниження цін на аграрну продукцію. "Оптова вартість цукру впала до 5,1 тис. грн. / Т при собівартості виробництва в 6,5-7,2 тис. грн., Тобто ми продаємо собі в збиток", - говорить П. Борисюк. Ціни на пшеницю, за словами Н. Стрижака, впали з 2,2 тис. грн. / Т в 2010 р. до 1,5 тис. грн. в 2011 р. "Так, сільради сидять без грошей, податки забираються в центр - і потім їм не повертаються. Найпростіший спосіб вирішити проблему: натиснути на виробника. Аграрії і так вже перетворилися на благодійників: державі потрібна наша продукція за заниженою ціною, а нафтопродукти нам продають тільки за ринковою ", - обурюється перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільгоспвиробників В. Ярошовець.

Аналітик ІК "Ренесанс Капітал" (розвиває аграрний напрямок) К. Фастовець вважає, що введення збору в 1% не критично для бізнесу, "набагато гірше, коли вводять квоти і мита". Фінансовий аналітик компанії "Укрзернопром Агро" Т. Баштанник підрахував, що його компанії доведеться заплатити 12 млн. грн. "Але мене більше хвилює питання, як потім ці гроші будуть розподілятися, витрачатися", - додає він.

"Якщо буде введено ще і цей збір, то збільшаться і кількість перевірок, і кількість звітностей, - прогнозує голова ради директорів Milkiland NV Анатолій Юркевич. - Є приказка, якщо корову сім разів доїти і один раз годувати, то вона здохне. Така ж ситуація і з нами: податки, Держспоживзахист, обмеження на експорт, введення додаткових перевірок, сертифікатів ". Генеральний директор компанії "Нібулон" А. Вадатурський зазначає, що замість того щоб створювати умови для власників землі та мотивувати їх до підвищення ефективності праці і збільшення виробництва, держава посилює прес.

Тому, є висока ймовірність, що введення цього збору будуть протистояти навіть у самій Партії регіонів. Глава комітету Верховної ради з питань фінансової, банківської, податкової та митної політики В. Хомутиннік пояснює, що мета Податкового кодексу - не збільшити, а скоротити кількість податків і зборів. Його колега по фракції і комітету О. Царьов запевняє, що в умовах підвищення нормативної оцінки землі в 1,8 рази, а також складних погодних умов - сухої осені та морозної зими, виникає питання доцільності введення запропонованого збору.

"За різними оцінками, від 20% до 50% озимих пропали, тому цей збір може стати останнім цвяхом у труну аграріїв. Хоча, безумовно, гроші місцевим бюджетам катастрофічно потрібні", - стверджує він.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини