Держрезерв України готовий надати Аграрному фонду склади для зберігання зерна, цукру та інших продовольчих запасів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • Держрезерв України готовий надати Аграрному фонду склади для зберігання зерна, цукру та інших продовольчих запасів
Курсы НБУ на сегодня

Держрезерв України готовий надати Аграрному фонду склади для зберігання зерна, цукру та інших продовольчих запасів

Державне агентство резерву України (Держрезерв) готовий надати Аграрному фонду підприємства системи резерву для зберігання зерна, цукру та інших продовольчих запасів. Про це повідомляє прес-служба відомства з посиланням на його голову А. Лелюка.

За його словами, зберігання продовольчих запасів Аграрного фонду на приватних підприємствах загрожує відсутністю належного контролю та недотримання параметрів якості зберігання.

"Держрезерв має розгалужену мережу підприємств - 46 ДП по всій Україні, які можуть якісно зберігати продовольчі товари, витримуючи обов'язковий кліматичний режим, всі норми ГОСТ та ДСТУ. На сьогодні частина з них використовують свої площі не в повній мірі, від цього втрачає, перш за все , держава ", - цитує прес-служба главу Держрезерву.

Крім того, на думку А. Лелюка, зберігання продовольчих запасів Аграрного фонду в приватних охоронців загрожує розкраданням. "Тому Держрезерв після низки перевірок, інвентаризації відмовився від послуг невідповідальних зберігачів, всі матеріальні цінності переміщені на підприємства нашої системи, де їм гарантована повна схоронність", - додав він.

Глава Держрезерву також вважає недостатнім передбачене в бюджеті-2012 фінансування відомства. На його думку, бюджетні кошти, що виділяються на держзакупівлі Аграрному фонду і Держрезерву Україні, повинні бути паритетними.

"Я неодноразово піднімав це питання і вважаю, що бюджетні кошти повинні рівномірно розподілятися між Аграрний фондом і Держрезервом Україні, тим більше, що, згідно з чинним законодавством, саме на Держрезерв Україна покладені функції зберігання запасів, які можуть бути використані в надзвичайних ситуаціях для регулювання балансу цін на ринку, стабілізації соціально-економічних катаклізмів ", - пояснив глава відомства.

А. Лелюк висловив надію, що в другому півріччі бюджет-2012 буде переглянутий, і держава виділить Держрезерву більше коштів на закупівлі.

За його словами, минулого року відомству було виділено всього 200 млн. грн., Що майже в п'ять разів менше сум, необхідних для ефективної роботи відомства.

Раніше А. Лелюк повідомляв, що державний бюджет-2012 рік передбачає на потреби Держрезерву 100 млн. грн., Що є недостатнім для виконання поставлених державою завдань.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини